גובש כתב אישום נגד בנימין בן אליעזר

פרקליטיו של השר לשעבר ניסו להיפגש עם נציגי הפרקליטות עוד לפני גיבוש טיוטת כתב האישום כדי להגיע עמם להסדר טיעון מוקדם בשל "ההידרדרות הדרמטית במצבו הבריאותי". טיוטת כתב האישום תועבר בימים הקרובים לעיונו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, ואם אכן יאשר אותה יזומן בן אליעזר לשימוע שבו תוכרע הסוגיה

בן אליעזר. ארכיון (פייסבוק)

פרקליטות מיסוי וכלכלה מחוז תל אביב גיבשה טיוטת כתב אישום חמור מאוד שבמסגרתו יואשם בכפוף לשימוע בנימין (פואד) בן אליעזר בשתי עבירות של קבלת שוחד מאנשי העסקים נניקשווילי ורוי מוצפי. כך פורסם הערב (חמישי) לראשונה במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטיו של בן אליעזר ניסו להיפגש עם נציגי הפרקליטות עוד לפני גיבוש טיוטת כתב האישום כדי להגיע עמם להסדר טיעון מוקדם בשל "ההידרדרות הדרמטית במצבו הבריאותי".

אחרי התייעצויות בפרקליטות הוחלט שלא לקיים את הפגישה הזאת. כלומר, ראשית תוגש הודעה על הזמנה לשימוע ורק אז תתקיים הפגישה עם הפרקליטים.

התיק נמצא בשלבי טיפול מתקדמים

טיוטת כתב האישום תועבר בימים הקרובים לעיונו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, ואם אכן יאשר אותה יזומן בן אליעזר לשימוע שבו תוכרע הסוגיה.

מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) נמסר בתגובה כי "התיק נמצא בשלבי טיפול מתקדמים. מאז העברת תיק החקירה לפרקליטות, לא נתבקשה כל פגישה מטעם סנגוריו של מר בן אליעזר וממילא לא התקבלה כל החלטה לגבי בקשה שכזו".

בצל החשדות שעלו נגדו באחרונה ובעקבות בעיות רפואיות, הודיע בחודש דצמבר האחרון בן אליעזר על פרישתו מהכנסת. הוא פנה בכתב ליושב ראש הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין והודיע לו על החלטתו.

בן אליעזר: מתבונן אחורה בתחושת גאווה

"לאחר לבטים לא קלים החלטתי לפרוש מחברותי בכנסת ישראל", פתח בן אליעזר את מכתבו. "כידוע לך, בתקופה האחרונה אני מתמודד עם בעיות בריאותיות ובין היתר אני ממתין לעבור השתלת כליה. ההתמודדות עם הקשיים הבריאותיים דורשים ממני את מירב זמני וכוחי, ולצערי אינם מאפשרים לי להתמקד בעבודה הפרלמנטרית".

"אני כותב שורות אלו בהתרגשות רבה", ציין בן אליעזר. "זה מכבר השלמתי קריירה של 60 שנה אותה הקדשתי למען מדינת ישראל. אני מתבונן אחורה בתחושה של גאווה וסיפוק ומודה על כך שניתנה לי הזכות לשרת את עם ישראל ולקחת חלק בפיתוחה של מדינת ישראל".