אנדרטת הצנחנים בירושלים הושחתה: המילים "אללה הוא אכבר" רוססו

יממה לאחר השחתת האנדרטה לחללי צה"ל בבקעת הירדן, התגלה מקרה נוסף של השחתת אנדרטה - הפעם בשכונת שייח' ג'ראח בירושלים. המשטרה פתחה בחקירה וחושדת כי המעשה בוצע כנקמה על מעשי תג מחיר

האנדרטה הושחתה כנקמה על תג מחיר? יממה לאחר שהאנדרטה לזכר חללי צה"ל בבקעת הירדן הושחתה, התגלתה כתובת נוספת באנדרטה לזכר נופלים - הפעם בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על אנדרטת הצנחנים בשכונת שייח ג'ראח בעיר רוססו בספריי אדום המילים "אללה הוא אכבר". משטרת ירושלים פתחה בחקירת המקרה וחושדת כי המעשה הינו פעולת נקמה בתגובה לפעולות תג מחיר שבוצעו בשכונה אמש וגם לאורך התקופה האחרונה, במסגרתן רוססו כתובות נאצה ונוקבו צמיגי רכבים.

בסוף השבוע האחרון הושחתה אנדרטה לזכר חללי צה"ל בבקעת הירדן. על פי החשד, אלמונים תלשו וגנבו שלטי אלומיניום עליהם נחקקו שמותיהם של חללי מערכות ישראל. משטרת מרחב שומרון פתחה בחקירה.

״בשבוע האחרון בלבד הושחתו שתי אנדרטאות ונראה שגם הפעם מדובר ברקע לאומני", אמר אלי בן שם, יו"ר ארגון יד לבנים. "זה צריך להדליק לכולנו תמרור אזהרה. האווירה המתוחה ביהודה ושומרון וירושלים הולכת וגוברת. פגיעה באנדרטאות מהווה מדד למפלס האלימות הגואה. לצד זה נוסיף את גנבי המתכות שמצאו באנדרטאות השונות ברחבי הארץ שלל קל ומהיר. מדינת ישראל - בדגש על המשטרה - חייבים לשים קץ לפגיעה החוזרת ונשנית באנדרטאות".

בן שם הוסיף כי "חשוב לשים יד על המבצעים ולהענישם ביד קשה כפי שהמחוקק קבע. אפשר וניתן לעשות יותר. על פי הדיווחים שמגיעים ל'יד לבנים', הושחתו בשנים האחרונות עשרות אנדרטאות בעיקר מצד גנבי מתכות. גנבי המתכות גונבים את הזיכרון של ילדנו יחד עם לוחות המתכת. חייבים לשים לתופעה הבזויה הזו סוף״.

שני נערים חיבלו במכוניות בשייח' ג'ראח 

תג מחיר. ארכיון (אייל בן שמחון)
שני נערים יהודים בני 14 ו-16 נתפסו אמש (א') בשעה שחיבלו בשמונה מכוניות של תושבים ערבים סמוך לקבר שמעון הצדיק בשכונת שייח ג'ראח. בלשי משטרת ירושלים תפסו את הנערים כשהם חורטים במפתח ובמברג על כלי הרכב.

שני הנערים החשודים אינם משתפים פעולה בחקירתם, ובהמשך היום יובאו ככל הנראה לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרם. האירוע האחרון מצטרף לשורת מקרים שאירעו בחודשים האחרונים בירושלים, האחרון שבהם לפני כשבוע באותה שכונה. אז, גילו תושבי המקום כי שבעה כלי רכב הושחתו, סמוך לבניין הצלב האדום, וצמיגיהם נוקבו.

על אחד מכלי הרכב שניזוקו רוססה הכתובת "תג מחיר". המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע בניסיון לאתר חשודים במעשה. "יצאתי לעבודה בבוקר, וראיתי שריססו על הרכב שלי כתובות וניקבו את הצמיגים", סיפר תושב השכונה מוחמד שמאסנה, בשיחה עם חדשות 2 Online.