חשד: סייעת בגן באילת הכתה פעוט

הורים הפגינו בדרישה לבדיקה יסודית של חשדות לפיהן סייעות וגננות בפעוטון באילת נהגו באלימות וברשלנות כלפי ילדים בשלושה מקרים שונים בחודש האחרון. מקרה נוסף נחקר כעת, לאחר שסייעת התלוננה על אחת המטפלות, שעל פי החשד הכתה פעוט בן שנה וחצי בפניו ובגבו

שלוש חקירות בתוך חודש. אילוסטרציה (רויטרס)

בפעם השלישית בתוך חודש: סייעת בגן ילדים באילת נחקרה היום (חמישי) בחשד לביצוע מעשה אלימות כלפי פעוט בן שנה וחצי, מקרה עליו דיווחה סייעת אחרת בגן. זוהי הפעם השלישית בה מתבצעים מעצרים בגן, והבוקר הפגינו הורים במחאה נגד הנהלת ויצ"ו שפתחה את הגן כרגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עדותה של הסייעת, שדיווחה על המקרה למפקחת של ויצ"ו, המטפלת הנוספת הכתה פעוט בן שנה וחצי בגבו ובפניו. מעצרה בוצע לאחר פעילות חקירה מאומצת של שוטרי תחנת אילת. במהלך החקירה התעמתו שתי הסייעות זו עם זו. בחקירתה הכחישה הסייעת את המיוחס לה, ושוחררה בתנאים מגבילים.

בשבוע שעבר, באותו הגן בדיוק, נשכח פעוט בן שנה וחצי בתוך הגן. מנהלת הפעוטון, הגננת ואחת הסייעות תושאלו במשטרה, והחקירה בעניין זה נמשכת.

במקרה נוסף לפני כחודש, איבדה פעוטה כבת שנתיים את הכרתה בגן, לאחר שראשה נתקע בסולם של מתקן משחקים. בת השנתיים פונתה במצב קשה לאחר החייאה לבית החולים יוספטל בעיר. צוות הגן, שהעניק לה טיפול רפואי דחוף בסיוע מוקד מד"א עד להגעת הפרמדיקים, נחקר בחשד לרשלנות.

המתקן בו נפצעה הפעוטה בחודש שעבר (דוברות משטרת אילת)

מבדיקת המשטרה עולה כי ראשה של הפעוטה נתפס בין שלבי הסולם, מה שגרם להתעלפותה של הילדה. חוקרי משטרת אילת הגיעו למקום ועיכבו את הגננת, המטפלת ומנהלת מעון ויצ"ו לחקירה. השלוש נחקרו בחשד לרשלנות, ובתום החקירה הן שוחררו למעצר בית למשך שלושה ימים והרחקה מהגן ל-15 יום. חקירת האירוע נמשכת.