התיעוד שיוביל למעצר? שוד שהפך לתקיפה אכזרית

שודד שביקש לחטוף את תיקה של זינה סירוטה בת ה-58 בתחנה המרכזית בפתח תקווה לא ידע שהוא נכנס למאבק עמה. היא לא שחררה את התיק - והוא לא ויתר ובעט בה בעוצמה. בנה פתח בחקירה עצמאית והשיג סרטון שתיעד את התקיפה. עכשיו הוא מקווה שהתוקף ייתפס

סרגייי קורנב החליט שהוא לא מחכה למשטרה. לא כשזה נוגע בתקיפתה האכזרית של אמו, זינה סירוטה בת ה-58 מפתח תקווה. הוא יצא לשטח ופתח בחקירה עצמאית בניסיון לתפוס את התוקף חסר הרחמים. עכשיו הוא מקווה שתיעוד התקיפה במצלמת אבטחה שאיתר יביא ללכידתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סירוטה הותקפה ביום שלישי שעבר בשעה 5 בבוקר באזור התחנה המרכזית פתח תקווה, כשעשתה את דרכה לעבודתה. אז הגיח מאחוריה גבר שניסה לחטוף את תיקה. מבלי לחשוב יותר מדי, נאחזה סירוטה חזק בתיק. אבל גם השודד לא ויתר - הוא ניסה בכוח לתלוש ממנה את תיקה, תוך שהוא בועט בה בחוזקה בפניה ובשאר חלקי גופה.

"הייתי בשוק - הוא בעט לי בפנים, בגוף וברגליים, רק בשביל שאשחרר את התיק", סיפרה סירוטה לחדשות 2 Online. "אני עדיין סובלת מכאבים ומסימנים כחולים בכל הגוף. אני חוששת להסתובב שם לבד - אולי הוא יראה אותי וירצה לתקוף אותי פעם נוספת,.

סירוטה עושה את אותו המסלול מדי יום לעבודה. "זה בסך הכל 5 דקות מהבית שלי", סיפרה. "פתאום ראיתי אדם שעוקב אחרי. הגברתי את הצעדים וכשהסתובבתי הוא נעלם. לפני ששמתי לב הוא הגיע מהצד והתחיל למשוך את התיק. כאינסטינקט תפסתי את התיק בעוצמה ועפתי לרצפה. הוא התחיל למשוך ולגרור אותי על הרצפה, ואז גם לבעוט בי כדי שאשחרר".

תוצאות התקיפה (המשפחה)

מפחדת לצאת מהבית

בנה, סרגייי קורנב, חזר לארץ כמה ימים אחרי המקרה והזדעזע כששמע שהתוקף עדיין מסתובב חופשי. הוא הסתובב באזור התחנה המרכזית בפתח תקווה וניסה למצוא עדויות וראיות שיוכלו לסייע בידי המשטרה לאתר את הגנב.

באחד מבתי העסק הוא מצא סרטון של מצלמת אבטחה שתיעד את המאבק והתקיפה - מתחילת האירוע ועד סופו. כמה שעות אחרי שסרגיי השיג את הסרטון, השיגה אותו גם המשטרה שחוקרת את התקיפה. "אני מפחד שיהיה פה כמו בדרום תל אביב", אמר קורנב. "לפני כמה ימים תקפו באותו מקום מישהו בגלל טלפון נייד ושלחו אותו לבית חולים. אמא שלי מפחדת לצאת מהבית וגם אני בעצמי חושש. נראה שלאף אחד לא אכפת".

קורנב לא עצר כאן את חקירתו. הוא עדיין ממשיך לחפש מצלמות נוספות שתיעדו את האירוע או את התוקף עובר בסביבה. "אני אמשיך לחפש עד אשר ייתפס האיש שעשה את זה", אמר.

סירוטה אמו מחלימה לאט מפצעיה, אך לרעד בגוף ולחששות הכבדים ייקח עוד זמן לעבור. "יש לי פחד עכשיו שבכל רגע מישהו יכול לקפוץ עליי", היא אומרת בלחש. "אני כל הזמן מסתכלת על אנשים ומנסה לדמיין - אולי הם קשורים לתקיפה".

ממשטרת פתח תקווה נמסר כי "האירוע נחקר בתחנה במלוא הרגישות".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv