הניצב החשוד בהטרדות מיניות: מפקד מחוז חוף חגי דותן

הותר לפרסום כי הקצין הבכיר החשוד כי הטריד מספר שוטרות הוא ניצב חגי דותן, מפקד מחוז חוף. לאחר חקירתו שנמשכה 12 שעות הוחלט להרחיקו לשבועיים מהמשטרה ולאסור עליו כל מגע עם עמיתיו

חגי דותן, מפקד מחוז חוף במשטרה, הוא הניצב הנוסף החשוד בעבירות של הטרדה מינית: כך הותר היום (חמישי) לפרסום. דותן חשוד שהטריד מינית חמש שוטרות שהיו תחת פיקודו - וכי נהג להעיר להן הערות בוטות. הלילה, לאחר יותר מ-12 שעות, הסתיימה חקירתו של דותן במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים - ובתום החקירה הוא שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקורב לניצב חגי דותן, החשוד בהטרדה מינית מילולית, אמר לחדשות 2 Online: "ברור לו שהקריירה שלו במשטרה הסתיימה והוא מוכן לכך שהמפכ"ל יסכם עמו על פרישתו מהמשטרה". בחקירותיו נשאל דותן גם על מערכות יחסים שהיו לו עם קצינות ותיקות בארגון.

היום צפוי דותן לשוב לחדר החקירות במשרדי מח"ש. במקביל, הוחלט להוציאו לחופשה מהמשטרה למשך שבועיים לפחות ונאסר עליו ליצור קשר עם שוטרים מלבד המפכ"ל. דותן, שלא שיתף פעולה באופן מלא עם החוקרים, ענה רק על חלק מהשאלות שהוצגו לו. דותן נחקר במשרדי מח"ש מאז אתמול בשעות הצהריים, ואמש זומנו גם חמש המתלוננות למשרדי המחלקה על מנת להעיד נגדו.

ניצב אחר ניצב (חדשות 2)

על פי החשד, חלק ניכר מהמעשים המיוחסים לדותן בוצעו במהלך השנה האחרונה. מדובר בעיקר בעבירות מילוליות. עם זאת, במשטרה מעריכים כי צפויות תלונות נוספות נגדו מצד שוטרות ששירתו תחתיו בתפקידו הקודם.

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו אמר אמש בעקבות הפרשות האחרונות כי "עם כניסתי לתפקיד בחרתי להוביל דרך נחושה, ברורה ובלתי מתפשרת בכל נושא שמירת הנורמות והערכים ובדגש על אפס סובלנות להטרדות מיניות במשטרת ישראל".

חשד: 5 שוטרות הוטרדו (פלאש 90, יונתן סינדל)

דנינו הוסיף כי "למרות הקשיים הרבים שהיו ושאולי יהיו בהמשך, נמשיך לדבוק בדרך זו, בשקיפות מלאה וללא פשרות. דרך זו תוביל אותנו למקום שאליו אנו שואפים להגיע - אקלים ארגוני בעל חוסן ערכי ונורמטיבי, אשר יהוו בסיס לעבודת המשטרה בהקניית ביטחון אישי לאזרחי המדינה".

פחד, מצוקה ומבוכה

השוטרות הכפופות לדותן העידו במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים במשך שעות ארוכות. רק לאחר זמן רב הסכימו למסור את גרסתן על ההטרדות שביצע בהן לכאורה הניצב. בעדותן מספרות השוטרות על פחד, מצוקה ומבוכה כתוצאה מההטרדות המילוליות שלו.

"אפס סובלנות להטרדות". דנינו (אור מני, פייסבוק משטרה)

בצמרת המשטרה סבורים כי בעקבות החשדות נגדו ייאלץ דותן לפרוש מתפקידו. בכך יגיע לשבעה מספר הניצבים שפרשו או שנאלצו לפרוש משורות המשטרה במהלך כהונתו של המפכ"ל, רב ניצב יוחנן דנינו.

כבר לפני מספר חודשים הגיע לידי המחלקה לחקירות שוטרים מידע שהעלה חשד לפיו ביצע עבירות מין, אך במקרים אלה דובר על מקרים ישנים שעל חלקם אולי חלה התיישנות.