עקב החשדות: הניצב הורחק לשבועיים מהמשטרה

בתום חקירה שנמשכה כ-12 שעות הוחלט להרחיק את הניצב החשוד כי הטריד מינית 5 שוטרות שהיו כפופות לו מכל מתקן משטרתי. על פי ההחלטה אסור לו לשוחח בתקופה הקרובה עם שוטרים מלבד המפכ"ל. היום ייחקר בשנית

חשד: 5 שוטרות הוטרדו (פלאש 90, יונתן סינדל)

לאחר יותר מ-12 שעות הסתיימה הלילה (חמישי) במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים חקירתו של הקצין בדרגת ניצב, החשוד בהטרדה מינית של חמש שוטרות ששירתו תחת פיקודו. בתום החקירה הוא שוחרר לביתו בתנאים מגבילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך שעות הצהריים הוא צפוי לשוב לחדר החקירות במשרדי מח"ש. במקביל, הוחלט להוציאו לחופשה מהמשטרה למשך שבועיים לפחות ונאסר עליו ליצור קשר עם שוטרים מלבד המפכ"ל.

הניצב, שלא שיתף פעולה באופן מלא עם החוקרים, ענה רק על חלק מהשאלות שהוצגו לו. במהלך החקירה נשאל הקצין הבכיר האם הוא מוכן לחשוף את שמו - אך הוא סירב.

הניצב החשוד נחקר במשרדי מח"ש מאז אתמול בשעות הצהריים, ואמש זומנו גם חמש המתלוננות למשרדי המחלקה על מנת להעיד נגדו.

לא שיתף פעולה בחקירה. הניצב החשוד

העבירות המיוחסות לניצב: הטרדות מילוליות

על פי החשד, חלק ניכר מהמעשים המיוחסים לניצב בוצעו במהלך השנה האחרונה. מדובר בעיקר בעבירות מילוליות. עם זאת, במשטרה מעריכים כי צפויות תלונות נוספות נגדו מצד שוטרות ששירתו תחתיו בתפקידו הקודם.

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו אמר אמש בעקבות הפרשות האחרונות כי "עם כניסתי לתפקיד בחרתי להוביל דרך נחושה, ברורה ובלתי מתפשרת בכל נושא שמירת הנורמות והערכים ובדגש על אפס סובלנות להטרדות מיניות במשטרת ישראל".

דנינו הוסיף כי "למרות הקשיים הרבים שהיו ושאולי יהיו בהמשך, נמשיך לדבוק בדרך זו, בשקיפות מלאה וללא פשרות. דרך זו תוביל אותנו למקום שאליו אנו שואפים להגיע - אקלים ארגוני בעל חוסן ערכי ונורמטיבי, אשר יהוו בסיס לעבודת המשטרה בהקניית ביטחון אישי לאזרחי המדינה".

"אפס סובלנות להטרדות". דנינו (אור מני, פייסבוק משטרה)

פחד, מצוקה ומבוכה

השוטרות הכפופות לניצב העידו במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים במשך שעות ארוכות. רק לאחר זמן רב הסכימו למסור את גרסתן על ההטרדות שביצע בהן לכאורה הניצב. בעדותן מספרות השוטרות על פחד, מצוקה ומבוכה כתוצאה מההטרדות המילוליות של הניצב.

בצמרת המשטרה סבורים כי בעקבות החשדות נגדו ייאלץ הניצב לפרוש מתפקידו. בכך יגיע לשבעה מספר הניצבים שפרשו או שנאלצו לפרוש משורות המשטרה במהלך כהונתו של המפכ"ל, רב ניצב יוחנן דנינו.

כבר לפני מספר חודשים הגיע לידי המחלקה לחקירות שוטרים מידע שהעלה חשד לפיו הניצב ביצע עבירות מין, אך במקרים אלה דובר על מקרים ישנים שעל חלקם אולי חלה התיישנות.