הניצב החשוד לא שיתף פעולה בחקירה

במח"ש הסתיימה חקירתו של הקצין הבכיר החשוד בהטרדות מיניות של 5 שוטרות שהיו תחת פיקודו. במהלך התשאול, הוא לא ענה על חלק מהשאלות שהוצגו לו. הערכה: צפויות תלונות נוספות. דנינו: אפס סובלנות להטרדות מיניות

הניצב החשוד לא משתף פעולה בחקירה

לאחר יותר מ-12 שעות הסתיימה במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים חקירתו של הקצין בדרגת ניצב, החשוד בהטרדה מינית של חמש שוטרות ששירתו תחת פיקודו. הניצב לא שיתף פעולה באופן מלא עם החוקרים ולא ענה על חלק מהשאלות שהוצגו לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקצין הבכיר נחקר במשרדי מח"ש כבר מאז שעות הצהריים, ואמש זומנו גם חמש המתלוננות למשרדי המחלקה.

מתכוננים לעימות בין הניצב למתלוננות (פלאש 90, יונתן סינדל)

על פי החשד, חלק ניכר מהמעשים המיוחסים לניצב בוצעו במהלך השנה האחרונה. עם זאת, במשטרה מעריכים כי צפויות תלונות נוספות נגדו מצד שוטרות ששירתו תחתיו בתפקידו הקודם.

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו אמר אמש בעקבות הפרשות האחרונות כי "עם כניסתי לתפקיד בחרתי להוביל דרך נחושה, ברורה ובלתי מתפשרת בכל נושא שמירת הנורמות והערכים ובדגש על אפס סובלנות להטרדות מיניות במשטרת ישראל".

דנינו הוסיף כי "למרות הקשיים הרבים שהיו ושאולי יהיו בהמשך, נמשיך לדבוק בדרך זו, בשקיפות מלאה וללא פשרות. דרך זו תוביל אותנו למקום שאליו אנו שואפים להגיע - אקלים ארגוני בעל חוסן ערכי ונורמטיבי, אשר יהוו בסיס לעבודת המשטרה בהקניית ביטחון אישי לאזרחי המדינה".

פחד, מצוקה ומבוכה

השוטרות הכפופות לניצב העידו במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים במשך שעות ארוכות. רק לאחר זמן רב הסכימו למסור את גרסתן על ההטרדות שביצע בהן לכאורה הניצב. בעדותן מספרות השוטרות על פחד, מצוקה ומבוכה כתוצאה מההטרדות המילוליות של הניצב.

יצטרך לקבל הכרעה. דנינו (מרים אלשטר, פלאש 90)

בצמרת המשטרה סבורים כי בעקבות החשדות נגדו ייאלץ הניצב לפרוש מתפקידו. בכך יגיע לשבעה מספר הניצבים שפרשו או שנאלצו לפרוש משורות המשטרה במהלך כהונתו של המפכ"ל, רב ניצב יוחנן דנינו.

כבר לפני מספר חודשים הגיע לידי המחלקה לחקירות שוטרים מידע שהעלה חשד לפיו הניצב ביצע עבירות מין, אך במקרים אלה דובר על מקרים ישנים שעל חלקם אולי חלה התיישנות.