שניות לפני הרצח: "האב היה רגוע לחלוטין"

רגעים ספורים לפני שהשליך את ילדיו אל מותם, נראה אלי גור קר רוח לחלוטין. "הילדים אכלו צ'יפס משקית, ההתנהגות שלו לא נראתה חשודה כלל", סיפר השומר בכניסה לבניין שממנו בוצע המעשה הנורא

הטרגדיה של משפחת גור, הילדים עדן ויהב (חדשות 2)

יממה לאחר מסע ההרג הרצחני של אלי גור, שהשליך את ילדיו מהקומה ה-11 של בניין הדירות בצפון תל אביב ושם קץ לחייו, אומרים בסביבתה של האם רונית כי היא פעלה כנדרש על מנת להתריע בפני המשטרה והרשויות על הסיכון שמהווה האב כלפי ילדיהם המשותפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היא הזהירה פעם אחר פעם בפני כל מי שצריך", אמר היום לחדשות 2 באינטרנט אדם המקורב לאם. "היא אמרה להם שהוא יפגע בילדים, אבל זה לא עזר, הוא הביא חוות דעת של פסיכיאטר והצליח להערים על כולם".

אמש חטף אלי, שוטר לשעבר, את ילדיו מביתה של פרודתו איתה היה מסוכסך. הוא הוביל אותם לבניין ברחוב ברלין בצפון תל אביב וביצע את המעשה הנורא. היום משחזר השומר במקום את השתלשלות האירועים ואומר כי לא התנהגותו של גור לא נראתה חריגה כלל.

הרוצח וילדיו, ארכיון (חדשות 2)

"לא היה משהו חשוד בהתנהגות שלו, הילדים היו רגועים ואכלו צ'יפס משקית", סיפר לחדשות 2 באינטרנט. "האב לא החזיק אותם בכוח, או נראה נסער".

כשהגיע גור לקומת הגג, קור הרוח שהפגין הפך לטירוף שבסופו השליך את ילדיו אל מותם. אחת הדיירות, שמתגוררת בקומה השביעית, סיפרה כי שמעה צעקות רמות העולות מהגג. "אחרי ששמעתי את הסירנות והאמבולנסים, רצתי למטה וראיתי את הגופות". לדבריה, "הילדים נאבקו בו. הם לא נתנו לו לזרוק אותם. זה לא הלך לו קל".

"הילדים היו מלאכים קטנים"

זירת הרצח, אתמול (חדשות 2)

פיליפ סימון, שעובד עם האם רונית, סיפר היום על אישה חזקה שאיבדה ברגע את כל עולמה. "היא אישה חזקה מאוד, אבל הטרגדיה שנפלה עליה פשוט בלתי נתפסת", סיפר. "במהלך חודש אוגוסט הילדים הגיעו אלינו לעבודה, הם היו פשוט מלאכים. כל הצוות שלנו פשוט במצב של הלם מוחלט".

"האם שבורה", רונית גור (חדשות 2)

גורמים נוספים בסביבתה של האם אומרים כי היא עדיין לא במצב נפשי שבו תוכל לקבל החלטה אם לתבוע את הרשויות על רשלנותם בטיפול במשפחה. "אחרי הלוויה היא תעשה את השיקולים שלה עם עורכי הדין וכל הגורמים הרלוונטיים", אמרו.