רצח הילדים בירושלים: האב נחת בישראל

יממה אחרי הטרגדיה בבירה שבה דקרה למוות אם את שני ילדיה, בת חמש ובן שבע - נחת בנמל התעופה בן גוריון אביהם של הילדים. הוא מסר עדותו במשטרה וככל הנראה נשאל על עדויות הילדים הנוגעות ליחסיהם עם אמם

בנמל התעופה בן גוריון נחת אחר הצהריים (ג') אביהם של שני הילדים שנדקרו אתמול למוות על ידי אמם, שניסתה לאחר מכן לשים קץ לחייה. האב, תושב מוסקבה, הגיע לישראל ומסר עדותו בפני חוקרי המשטרה בנוגע לאירוע ולאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האב הגיע לאץ כחצי שנה לאחר שנפרד מילדיו. ככל הנראה, הוא נשאל על מה שידע משיחות שקיים בטלפון עם ילדיו בכל הקשור למצבה של האם, ועד כמה זה השפיע עליהם. האם החשודה עדיין מאושפזת במצב קשה, כשהיא מונשמת ומורדמת. עד שתיחקר, לא ניתן יהיה בוודאות לקבוע מה גרם לה לבצע את הרצח.

אחות האם: "היא ניסתה בעבר לשים קץ לחייה"

מעדות שמסרה אחותה של האם עולה כי היא ניסתה בעבר לשים קץ לחייה. ייתכן כי זו אחת הסיבות שהביאה את האחות להישאר לישון בבית המשפחה, מתוך תחושה שדבר רע שוב עומד לקרות. לדברי האחות, היא ראתה את הילד בן השבע דקור, ונאבקה באם בניסיון למנוע ממנה לדקור את בתה - אך ללא הצלחה. לאחר הרצח - רצה האחות לבית השכן והזעיקה עזרה. אחד השכנים השתלשל אל המרפסת - והצליח לפתוח את הדלת מה שאיפשר לכוחות ההצלה להגיע.

נראה כי כבר בחודש שעבר היו אותות אזהרה:  בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אתמול סיפרה ראש מינהלת שירותי הרווחה בירושלים כי חברתה של האם התקשרה אמש והתריעה כי "היא נסערת". כמו כן, נמצאו סימני אלימות על גופו של בנה, בן שבע.

במהלך קייטנת עולים בקיץ, אחד המדריכים זיהה חבורות על צווארו של הבן. "רבתי עם אמא שלי", הסביר הילד - אך הכחיש את הכל ביום המחרת. בעקבות הדברים, שירותי הרווחה זימנו את האם לשיחה ב-28 באוגוסט."שאלנו אותה לפשר הסימנים, והיא הסבירה שהיא רבה עם הבן שלה ו'התגוננה'", סיפרה היום לחדשות 2 באינטרנט בוני גולדברג, מנהלת המינהל לשירותי קהילה ורווחה בעיריית ירושלים. "הסברנו לה שככה לא מתנהגים עם ילדים, והיא נענתה לתכנית טיפולית".

מאז, עקבו אחריה שירותי הרווחה וניסו לעזור. "אתמול התקבלה הודעה אחרי הצהריים ממישהי שאמרה שהיא חברה שלה", המשיכה גולדברג. "היא סיפרה כי האישה במצוקה ושהיא נסערת. ביקשנו לקבל את הכתובת, אך היא סירבה". לדבריה, לאחר שהתעקשו גורמי הרווחה להגיע אל הבית, חזרה בה החברה ואמרה: "הילדים בסדר".

בשלב זה, מספרים בשירותי הרווחה כי התקשרו לאם, וביקשו ממנה להיפגש. אבל האם סירבה. היא אמרה: "הכל בסדר, איו צורך שתבואו, אל תדאגו". למרות זאת קבעו גורמי הרווחה פגישה עם האם בביתה בשעה 09:00. הבוקר, עם היוודע דבר הרצח - הופתעו. "לא הפסיכולוג ולא אנחנו חשבנו שזה ייגמר בצורה הזאת", הבהירה מנהלת המינהל לשירותי קהילה ורווחה בעיריית ירושלים.