חמש שוטרות העידו נגד הניצב החשוד

שעות ארוכות העידו השוטרות במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים בנוגע להטרדות מיניות לכאורה מצד הקצין הבכיר. בעדותן סיפרו על תחושות פחד, מצוקה ומבוכה שהרגישו בעטיים של המעשים מצד הניצב. הערכה: ייאלץ לפרוש מתפקידו ובכך יהפוך לניצב השביעי שפורש במהלך כהונת דנינו

הטלטלה בצמרת המשטרה נמשכת

הטלטלה במשטרה: חמש שוטרות מסרו אתמול עדות נגד הניצב שנחקר היום (רביעי) במחלקה לחקירות שוטרים בחשד לביצוע הטרדות מיניות. בצמרת המשטרה מעריכים כי בעקבות החשדות נגדו ייאלץ הניצב לפרוש מתפקידו, ובכך יהפוך לניצב השביעי שפורש במהלך כהונתו של המפכ"ל דנינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטרות הכפופות לניצב העידו אתמול במשרדי המחלקה לחקירות שוטרים במשך שעות ארוכות. רק לאחר זמן רב הסכימו למסור את גרסתן על ההטרדות שביצע בהן לכאורה הניצב. בעדותן מספרות השוטרות על פחד, מצוקה ומבוכה כתוצאה מההטרדות המילוליות של הניצב.

הניצב החשוד (משטרת ישראל)

החקירה העלתה כי בין חמש השוטרות אין כל קשר, אך המשותף להן הוא כי כולן היו כפופות לניצב. עוד עולה כי חלק ניכר מההטרדות המיוחסות לקצין בוצעו במהלך השנה האחרונה. בתום חקירתו של הקצין יועבר המידע למפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, שיידרש להחליט כיצד לנהוג.

"בסוף לא יישאר אף אחד"

כבר לפני מספר חודשים הגיע לידי המחלקה לחקירות שוטרים מידע שהעלה חשד לביצוע עבירות מין, אך במקרים אלה דובר על מקרים ישנים שעל חלקם אולי חלה התיישנות.

טלטלה בזמן הכהונה. דנינו ואהרונוביץ' (פלאש 90)

אחד מפקודיו של הניצב אמר בעקבות חקירתו כי "הוא איש מקצוע שנותן חופש פעולה למפקדי התחנות וחשוב לו השירות לאזרח. הוא לא משדר לחץ. זה טירוף מה שקורה עכשיו".

בהתייחסו לשורת הפרשות המביכות שהביאה לפרישתם של 6 ניצבים בחודשים האחרונים, אמר השוטר: "גם בניקוי אורוות צריך שיישארו סוסים. בסוף לא יישאר אף אחד. כבר לפני כמה חודשים שמו נקשר כביכול עם מקרה של לכאורה קשר או הטרדה מינית של למעלה מעשור. אז לא יצא מזה כלום".