"החברה התריעה ברווחה: האם נסערת"

הכתובת היתה על הקיר: מנהלת שירותי הרווחה בעיריית ירושלים סיפרה כי חברתה של האישה התקשרה יום קודם לרצח והזהירה כי האם במצוקה. הרווחה ניסתה ליצור קשר עם האם אך זו ביקשה: "אל תבואו". היום רצחה את שני ילדיה וניסתה להתאבד. מקץ שעות אחדות, נמצא האב במוסקבה

"החברה התריעה: האם נסערת" (דוברות מד"א)

בעוד שהחוקרים ממשיכים לנסות להבין מה הביא את האם מירושלים לדקור למוות את שני ילדיה ואחר כך לנסות לשים קץ לחייה, נחשף כי כבר בחודש שעבר היו אותות אזהרה. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפרה ראש מינהלת שירותי הרווחה בירושלים כי חברתה של האם התריעה אמש כי "היא נסערת". כמו כן, נמצאו סימני אלימות על גופו של בנה, בן שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך קייטנת עולים בקיץ, אחד המדריכים זיהה חבורות על צווארו של הבן. "רבתי עם אמא שלי", הסביר הילד - אך הכחיש את הכל ביום המחרת. בעקבות הדברים, שירותי הרווחה זימנו את האם לשיחה ב-28 באוגוסט.

"שאלנו אותה לפשר הסימנים, והיא הסבירה שהיא רבה עם הבן שלה ו'התגוננה'", סיפרה היום לחדשות 2 באינטרנט בוני גולדברג, מנהלת המינהל לשירותי קהילה ורווחה בעיריית ירושלים. "הסברנו לה שככה לא מתנהגים עם ילדים, והיא נענתה לתכנית טיפולית".

מאז, עקבו אחריה שירותי הרווחה וניסו לעזור. "אתמול התקבלה הודעה אחרי הצהריים ממישהי שאמרה שהיא חברה שלה", המשיכה גולדברג. "היא סיפרה כי האישה במצוקה ושהיא נסערת. ביקשנו לקבל את הכתובת, אך היא סירבה". לדבריה, לאחר שהתעקשו גורמי הרווחה להגיע אל הבית, חזרה בה החברה ואמרה: "הילדים בסדר".

בשלב זה, מספרים בשירותי הרווחה כי התקשרו לאם, וביקשו ממנה להיפגש. אבל האם סירבה. היא אמרה: "הכל בסדר, איו צורך שתבואו, אל תדאגו". למרות זאת קבעו גורמי הרווחה פגישה עם האם בביתה בשעה 09:00. הבוקר, עם היוודע דבר הרצח - הופתעו. "לא הפסיכולוג ולא אנחנו חשבנו שזה ייגמר בצורה הזאת", הבהירה מנהלת המינהל לשירותי קהילה ורווחה בעיריית ירושלים.

הערב, בתום חיפושים, הצליחה היחידה הבינלאומית בזק"א למצוא את אבי הילדים במוסקבה. כעת מטפלת השגרירות הרוסית בהליך הבאתו לארץ.

זירת האירוע (יוסי זילברמן)

אחות האם: "חששתי שמשהו עלול לקרות"

אחותה של האם, החשודה שרצחה את ילדיה בירושלים וניסתה להתאבד, מספרת בשיחה עם חדשות 2 כי חששה שמשהו עלול לקרות ולכן בחרה להישאר ללון בדירתה.

האירוע הקשה התרחש בשעות הבוקר המוקדמות, אז התעוררה האחות לקול זעקותיה של האם. כשיצאה מחדרה גילתה אותה כשהיא מנסה לשים קץ לחייה, היא ניסתה להיאבק בה, וכשהבינה כי לא תצליח לעצור בעדה, פנתה לשכן שהזעיק את המשטרה.

האם ביקשה: "אל תבואו" (דוברות מד"א)

כשהגיעו השוטרים לדירה, התגלו ממדי הזוועה - בנה, בן שבע, ובתה, בת חמש, נמצאו בדירה כשסימני דקירה מרובים על גופם. לפרמדיקים של מד"א שחשו לזירה, לא נותר אלא לקבוע את מותם של הילדים ולפנות את אמם לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה בירושלים.

האחות, רועדת ומבוהלת, הובלה לתחנת המשטרה - שם נשאלה במשך שעות ארוכות אודות המניע שהביא את האם לבצע את המעשה. כשחזרה לביתה, הבהירה האחות כי החליטה להישאר ללון בדירה משום שחשה שמשהו רע עלול לקרות.

בינתיים, התייצב מצבה של האם החשודה, לאחר שנותחה בבית החולים הדסה עין כרם. "מצבה יציב, היא הובאה ליחידה לטיפול נשימתי נמרץ והיא יציבה, מורדמת ומונשמת", אמר פרופ' אבי ריבקינד, מנהל האגף לרפואה דחופה וטראומה במרכז הרפואי הדסה עין כרם לחדשות 2 באינטרנט. "יש עליה חתכים מרובים בידיים בנוסף לצוואר, יכול להיות שהיא ניסתה לשסף את עצמה או שבא מישהו והתנפל עליה".

רצח הילדים בירושלים - הסיקור המלא:

מתחילת השנה: 8 ילדים נרצחו על ידי הוריהם

חשד: אם רצחה את שני ילדיה וניסתה להתאבד בירושלים

כוחות ההצלה: "האם שכבה, ולצידה גופות ילדיה"

שכנים של המשפחה: היא הייתה אמא טובה ומסורה

האם בפייסבוק: "עת להרוג ועת לרפוא"

האם לגורמי רווחה: "יש לי  קשיים עם בני בן ה-7"