האם בפייסבוק: "עת להרוג ועת לרפוא"

תושבת י-ם, שדקרה למוות את שני ילדיה וניסתה לשים קץ לחייה, העלתה לפני כחודשיים סטטוס לרשת הפייסבוק שבו ציטטה מתוך מגילת קהלת - מילים שמקבלות היום משמעות מצמררת. בסטטוס אחר היא העלתה תמונה מזירת הרצח בבניין כלל בעיר

האם החשודה ברצח (מתוך הפייסבוק)

האם החשודה ברצח ילדיה הבוקר (ב') בירושלים, העלתה בחודשים האחרונים כמה סטטוסים לעמוד הפייסבוק שלה - שאחרי המעשה הנורא מקבלים משמעות חדשה ומצמררת. בין דבריה, ציטוטים ממגילת קהלת ובהם המשפט: "עת ללדת ועת למות, עת לטעת ועת לעקור נטוע, עת להרוג ועת לרפוא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר שבועות העלתה האם החשודה בעמוד הפייסבוק שלה תמונה מאירוע הירי בבניין כלל בעיר, שבו רצח מאבטח את עורך הדין נתן ז'ורנו ואת בתו ימית. בסטטוס האחרון שלה, איחלה האם לחבריה שנה טובה והעלתה מספר תמונות של ילדיה, תמונות שבהן הם נראים כמשפחה נורמטיבית ומאושרת.

עוד עולה מעמוד הפייסבוק של האם בת ה-37 כי היא למדה באקדמיה למוזיקה "גנסין" ברוסיה. על פי עדויות של שכניה, היא עלתה בשנה האחרונה עם ילדיה לישראל, ומאז התגוררה בשכונה השלווה בירושלים.

תמונות שהעלתה האם לרשת (מתוך הפייסבוק)

חבריהם ללימודים של הילדים לא יודעים

גורם במוסד החינוכי שבו למדו הילדים סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "מדובר בשני אחים שהגיעו לארץ רק לפני חודשים ספורים, הילד הצטרף לבית הספר השנה והילדה לגן, מתחילת השנה לא ידוע לנו על משהו חריג אצלם".

"בשעות הקרובות נתכנס כדי לראות מה עושים עם הילדים", אמר הגורם. "הצוות החינוכי עורך פגישות עם השירות הפסיכולוגי. אני חושב שאף אחד מהילדים עוד לא יודע כלום. בינתיים לא שאלו אז לא היינו צריכים להתמודד עם זה, אבל אנחנו נערכים".

גופות הילדים מפונות, הבוקר (חדשות 2)

השכנים מספרים: "משפחה נורמטיבית, היא הייתה אמא טובה"

האירוע הקשה התרחש הבוקר, אז התעוררה אחותה של האם לקול זעקותיה. היא מצאה את האם כשהיא מנסה לשים קץ לחייה וניסתה להיאבק בה. כשלא הצליחה פנתה לשכן שהזעיק את כוחות ההצלה, אלה הגיעו למקום במהרה וגילו בזירה את שני ילדיה, בני 5 ו-7 כשהם דקורים בכל חלקי גופם. לפרמדיקים לא נותר אלא לקבוע את מותם ולפנות את האם במצב קשה לבית החולים הדסה בירושלים.

גם שכניה של האישה הופתעו מהאירוע הקשה ומההמולה בשכונה השקטה. "אני לא מבין מה קרה, היא היתה אמא טובה", סיפר אחד מהם, שמעון אוסדון. לדבריו, הוא התעורר הבוקר משנתו בעקבות הגעת כוחות ההצלה והופתע מההתקהלות מחוץ לביתו.

אוסדון העיד כי בתקופה האחרונה לא נשמעו צעקות מהדירה, או כל סימן אחר שיכול היה להעיד על המקרה המזעזע שהתרחש הבוקר. "היה שקט ונחמד מאד בבית שלהם. רק האם ושני ילדיה גרו בדירה. היא הייתה אמא טובה ואישה נחמדה. היא הייתה מסורה לילדיה, אני באמת לא מצליח להבין מה קרה", סיפר השכן.

הפרמדיק משחזר: "אחרי שקובעים מוות, אנחנו יוצאים החוצה ונשברים"

המראות הקשים שהתגלו בזירת הרצח הכפול, הצליחו לזעזע גם את הוותיקים שבאנשי כוחות ההצלה שהגיעו למקום. "כולנו הורים לילדים", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט זכי יהב, אחד הפרמדיקים שהגיע לזירה. "מדובר בהתמודדות לא פשוטה".

"המראות של הילדים היו מאוד קשים, כולנו הורים לילדים", סיפר יהב. "אנחנו משתדלים לשים בצד את המראות האלה ולטפל. ברגע שקובעים את המוות אנחנו יוצאים החוצה ונשברים".רצח הילדים

רצח הילדים בירושלים - הסיקור המלא:

אחות החשודה ברצח: חששתי שמשהו יקרה

מתחילת השנה: 8 ילדים נרצחו על ידי הוריהם

חשד: אם רצחה את שני ילדיה וניסתה להתאבד בירושלים

כוחות ההצלה: "האם שכבה, ולצידה גופות ילדיה"

שכנים של המשפחה: היא הייתה אמא טובה ומסורה

האם לגורמי רווחה: "יש לי  קשיים עם בני בן ה-7"