שכנים של המשפחה: היא הייתה אמא טובה ומסורה

דיירים ברחוב השקט בירושלים, שבו רצחה על פי החשד אישה את שני ילדיה וניסתה להתאבד, מספרים כי לא היו שום סימנים מוקדמים. "היה שקט מאד בבית שלהם, אני באמת לא מצליח להבין מה קרה", אמר אחד מהם לחדשות 2 באינטרנט

שכנים של האם מירושלים, שעל פי החשד רצחה את שני ילדיה וניסתה להתאבד, הופתעו מהאירוע הקשה ומההמולה בשכונה השקטה הבוקר. "אני לא מבין מה קרה, היא היתה אמא טובה", סיפר אחד מהם, שמעון אוסדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אוסדון אמר כי הוא התעורר משנתו בעקבות ההמולה וראה את ההתקהלות מחוץ לביתו: "ראיתי בלגן גדול. אני לא מכיר את המשפחה הרבה זמן, הם חדשים כאן ועברו לפני כחודשיים".

הוא העיד כי בתקופה האחרונה לא נשמעו צעקות מהדירה, או כל סימן אחר שיכול היה להעיד על המקרה המזעזע שהתרחש הבוקר. "היה שקט ונחמד מאד בבית שלהם. רק האם ושני ילדיה גרו בדירה. היא הייתה אמא טובה ואישה נחמדה. היא היתה מסורה לילדיה, אני באמת לא מצליח להבין מה קרה", התפלא אוסדון, שהסביר כי שמע בתחילה על שהתרחש סמוך לביתו משכנים נוספים.

"האחות ניסתה לעצור את האם", יוסי רגב (יוסי זילברמן, חדשות 2)

השכן משחזר: "אחות של האם דפקה על הדלת, רעדה כולה"

הבוקר התעוררה אחותה של האם לקול זעקותיה, היא ניסתה לעצור בעדה וכשלא הצליחה פנתה לאחד משכניה, יוסי רגב. "בשעה 07:00 בבוקר דפקו לי על הדלת עם צעקות", שיחזר רגב. "אמרו שמשהו רע קורה למעלה, פתחתי את הדלת, עמדה שם האחות, היא רעדה כולה והייתה נסערת".

רגב מיהר להזעיק את כוחות המשטרה למקום, וכשאלה הגיעו סיפר לה על המשפחה הנורמטיבית שהכיר. "הם מאוד סטנדרטיים ושקטים, צעקות לא היו. שני הילדים היו רגילים, חמודים", סיפר השכן. "באותו רגע שראיתי את האחות, חשבתי על הגרוע מכל. היא הגיעה כשעל ידה ורגלה דם".

"אני לא מספיק מקצועי כדי להבין איך קורה דבר כזה", הוא אומר. "אני לא מאמין שמישהו בכלל יכול להבין דבר כזה. מדובר במשפחה נורמטיבית, לא ידוע לי על תלונות על אלימות".

גורם במוסד החינוכי שבו למדו הילדים סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "מדובר בשני אחים שהגיעו לארץ רק לני חודשים ספורים, הילד הצטרף לבית הספר השנה והילדה לגן, מתחילת השנה לא ידוע לנו על משהו חריג אצלם".

צוותי ההצלה: "זירה קשה, התמודדות לא פשוטה"

אנשי זק"א מוציאים את גופות הילדים מהדירה (יוסי זילברמן)

המראות הקשים שהתגלו הבוקר בזירת הרצח הכפול בירושלים, הצליחו לזעזע גם את הוותיקים שבאנשי כוחות ההצלה שהגיעו למקום. "כולנו הורים לילדים", סיפר בשיחה עם חדשות 2 אחד הפרמדיקים שהגיע לזירה. "מדובר בהתמודדות לא פשוטה".

"הוזעקנו לאירוע של דקירות, כשהגענו לדירה נתגלה לעינינו מחזה מחריד", שיחזר זכי יהב, פרמדיק מד"א. "בסלון שכבה האישה ולצידה שני הילדים, ילד כבן 7 ובמרחק לא גדול ממנו ילדה כבת 5, הם נמצאו עם סימני אלימות קשים בפלג גופם העליון, שניהם היו מחוסרי הכרה ללא דופק וללא נשימה, ניסינו לבדוק האם עוד ניתן להציל אותם, אך הם היו ללא רוח חיים ולצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותם".

"המראות של הילדים היו מאוד קשים", סיפר יהב. "אנחנו משתדלים לשים בצד את המראות האלה ולטפל. ברגע שקובעים את המוות אנחנו יוצאים החוצה ונשברים".

אחותה של האם נאבקה עמה

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר מפקד מרחב מוריה, ניצב משנה חיים בלומנפלד על הרגעים הראשונים שלאחר הקריאה. "קיבלנו הודעה על אישה שמתבצרת בביתה, כוח משטרה נתקל בדלת סגורה. השוטר טיפס דרך המרפסת של השכנים והתגלה לעיניו המקרה המזעזע", שחזר הקצין הבכיר.

האירוע הקשה התרחש בשעות הבוקר המוקדמות, אז התעוררה אחותה של האישה לשמע זעקותיה. היא מצאה את האם כשהיא מנסה לדקור את עצמה, לאחר שכבר פגעה בשני ילדיה בני ה5 ו-7. כוחות ההצלה שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותם של הילדים, ופינו את האם במצב קשה לטיפול רפואי בבית החולים הדסה בעיר.

מבדיקה ראשונית שערכה המשטרה עלה, כי המשפחה עלתה לישראל רק לפני שנה, וכי אב המשפחה אינו נמצא בארץ וככל הנראה לא מעודכן בפרטי הטרגדיה. אחותה של האם, שהיתה עדת ראייה לאירוע, נמצאת במצב של הלם והמשטרה מתקשה לחלץ ממנה עדות בשלב זה.

 

רצח הילדים בירושלים - הסיקור המלא:

אחות החשודה ברצח: חששתי שמשהו יקרה

מתחילת השנה: 8 ילדים נרצחו על ידי הוריהם

האם לגורמי רווחה: "יש לי  קשיים עם בני בן ה-7"

חשד: אם רצחה את שני ילדיה וניסתה להתאבד בירושלים

האם בפייסבוק: "עת להרוג ועת לרפוא"