כוחות ההצלה: "האם שכבה, ולצידה גופות ילדיה"

אנשי כוחות ההצלה שהגיעו לזירת הרצח הכפול בירושלים התקשו לעכל את המראות הקשים שנגלו בפניהם. "כולנו הורים לילדים", סיפר אחד מראשוני הפרמדיקים שהגיע לזירה. "אחרי שקובעים את המוות יוצאים החוצה ונשברים"

המראות הקשים שהתגלו הבוקר (ב') בזירת הרצח הכפול בירושלים, הצליחו לזעזע גם את הוותיקים שבאנשי כוחות ההצלה שהגיעו למקום. "כולנו הורים לילדים", סיפר בשיחה עם חדשות 2 אחד הפרמדיקים שהגיע לזירה. "מדובר בהתמודדות לא פשוטה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוזעקנו לאירוע של דקירות, כשהגענו לדירה נתגלה לעינינו מחזה מחריד", שיחזר זכי יהב, פרמדיק מד"א. "בסלון שכבה האישה ולצידה, משני הצדדים, שני הילדים. ילד כבן 7 ובמרחק לא גדול ממנו ילדה כבת 5, הם נמצאו עם סימני אלימות קשים בפלג גופם העליון, שניהם היו מחוסרי הכרה ללא דופק וללא נשימה, ניסינו לבדוק האם עוד ניתן להציל אותם, אך הם היו ללא רוח חיים ולצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותם".

"המראות של הילדים היו מאוד קשים, כולנו הורים לילדים", סיפר יהב. "אנחנו משתדלים לשים בצד את המראות האלה ולטפל. ברגע שקובעים את המוות אנחנו יוצאים החוצה ונשברים".

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר מפקד מרחב מוריה, ניצב משנה חיים בלומנפלד על הרגעים הראשונים שלאחר הקריאה. "קיבלנו הודעה על אישה שמתבצרת בביתה, כוח משטרה נתקל בדלת סגורה. השוטר טיפס דרך המרפסת של השכנים והתגלה לעיניו המקרה המזעזע", שחזר הקצין הבכיר.

האירוע הקשה התרחש בשעות הבוקר המוקדמות, אז התעוררה אחותה של האישה לשמע זעקותיה. היא מצאה את האם כשהיא מנסה לדקור את עצמה, לאחר שכבר פגעה בשני ילדיה בני ה5 ו-7. כוחות ההצלה שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותם של הילדים, ופינו את האם במצב קשה לטיפול רפואי בבית החולים הדסה בעיר.

זירת הרצח בירושלים (חדשות 2)

מבדיקה ראשונית שערכה המשטרה עלה, כי המשפחה עלתה לישראל רק לפני שנה, וכי אב המשפחה אינו נמצא בארץ וככל הנראה לא מעודכן בפרטי הטרגדיה. אחותה של האם, שהיתה עדת ראייה לאירוע, נמצאת במצב של הלם והמשטרה מתקשה לחלץ ממנה עדות בשלב זה.

המראות הקשים שהתגלו בזירת הרצח הכפול, הצליחו לזעזע גם את הוותיקים שבאנשי כוחות ההצלה שהגיעו למקום. "כולנו הורים לילדים", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט זכי יהב, אחד הפרמדיקים שהגיע לזירה. "מדובר בהתמודדות לא פשוטה".

"המראות של הילדים היו מאוד קשים, כולנו הורים לילדים", סיפר יהב. "אנחנו משתדלים לשים בצד את המראות האלה ולטפל. ברגע שקובעים את המוות אנחנו יוצאים החוצה ונשברים".

 

רצח הילדים בירושלים - הסיקור המלא:

אחות החשודה ברצח: חששתי שמשהו יקרה

מתחילת השנה: 8 ילדים נרצחו על ידי הוריהם

האם לגורמי רווחה: "יש לי  קשיים עם בני בן ה-7"

חשד: אם רצחה את שני ילדיה וניסתה להתאבד בירושלים

שכנים של המשפחה: היא הייתה אמא טובה ומסורה

האם בפייסבוק: "עת להרוג ועת לרפוא"