חשד: אם רצחה את שני ילדיה וניסתה להתאבד בירושלים

ילדה בת חמש ואחיה בן השבע נמצאו ללא רוח חיים בדירה בשכונת בקעה בבירה, כשלידם אמם בת ה-37. על פי החשד, היא דקרה אותם בסכין ואז ניסתה לשים קץ לחייה. האם פונתה במצב קשה לבית החולים הדסה עין כרם. אבי המשפחה נמצא בחו"ל

חשד לרצח וניסיון התאבדות בירושלים: אישה בת 37 חשודה כי דקרה למוות את שני ילדיה בני 5 ו-7, בביתם בשכונת בקעה בעיר, ולאחר מכן ניסתה לשים קץ לחייה. פרמדיקים של מד"א קבעו את מותם של שני הילדים במקום. האם פונתה במצב קשה לבית החולים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע הקשה החל בשעות הבוקר המוקדמות, אז התעוררה אחותה של האישה שישנה בבית וראתה את האם מנסה לפגוע בעצמה. היא הזעיקה את אחד השכנים שמיהר לצלצל לכוחות ההצלה.

פרמדיקים של מד"א שהגיעו לדירת המגורים ברחוב עין גדי, סמוך לשעה 07:00, מצאו את שני הילדים, אח ואחות, כשהם דקורים בכל חלקי גופם - ונאלצו לקבוע את מותם. האם, החשודה בביצוע המעשה, פונתה לבית החולים הדסה עין כרם בעיר כשמצבה מוגדר קשה, לאחר שניסתה להתאבד.

האם מפונה לבית החולים, הבוקר (מד"א)

המשפחה עלתה לפני שנה לישראל

"קיבלנו דיווח על שני ילדים ואישה שנמצאו עם סימני אלימות קשים", שחזר דובר מד"א זכי הלר בשיחה עם תכנית 'הבוקר של קשת'. "כשהפרמדיקים הגיעו לזירה הם מצאו שני ילדים, ילד בן 7 וילדה בת 5 עם סימני אלימות בפלג גופם העליון, ללא נשימה, הכרה או דופק. הם נאלצו לקבוע את מותם לאחר זמן קצר".

לדברי פרופ' אבי ריבקינד, מנהל האגף לרפואה דחופה וטראומה בבית החולים הדסה, האישה הגיעה ליחידת הטראומה וטופלה בזריזות בטרם הועברה לחדר הניתוח. "האם מטופלת על ידי מספר צוותים, אני לא חושב שיש חשש לחייה, ולהערכתי עם הידע והניסיון נצליח להתגבר על פצעיה".

מבדיקה ראשונית שערכה המשטרה עלה, כי המשפחה עלתה לישראל רק לפני שנה, וכי אב המשפחה אינו נמצא בארץ וככל הנראה לא מעודכן בפרטי הטרגדיה. אחותה של האם, שהיתה עדת ראייה לאירוע, נמצאת במצב של הלם והמשטרה מתקשה לחלץ ממנה עדות בשלב זה.

רצח מזעזע בשכונה השקטה (חדשות 2)

מפקד מרחב מוריה במשטרה: "זירה מזעזעת"

המשטרה הגיעה זמן קצר לאחר הדיווח על הרצח למקום בכוחות גדולים והחלה בחקירת נסיבות האירוע. "מחקירה ראשונית עולה כי מדובר ברצח והתאבדות", אמר שמוליק בן רובי, דובר משטרת מחוז ירושלים. "אחותה שהייתה איתה ניסתה ככל הנראה למנוע בעדה לבצע את המעשה, אך ללא הצלחה. תוך דקות הגענו לזירה, ולצערנו למד"א כבר לא נותר מה לעשות עם הילדים".

מפקד מרחב מוריה, ניצב משנה חיים בלומנפלד, סיפר על המראות הקשים שהמתינו לשוטרים בזירה. "קיבלנו הודעה על אישה שמתבצרת בביתה, כוח משטרה נתקל בדלת סגורה ושוטר שפרץ לדירה גילה מחזה מזעזע של שני הילדים מתים", שחזר הקצין הבכיר.

"אנחנו סבורים שהאם הרגה את ילדיה ולאחר מכן ניסתה להתאבד", הוסיף נצ"מ בלומנפלד. "הייתה לנו עדה במקום - אחותה של האם. היא שמעה את צעקות הילדים וניסתה להיאבק באם. כשראתה שהיא לא מצליחה היא נמלטה לשכנים".

הבניין שבו אירע הרצח (יוסי זילברמן, חדשות 2)

רצח הילדים בירושלים - הסיקור המלא:

אחות החשודה ברצח: חששתי שמשהו יקרה

מתחילת השנה: 8 ילדים נרצחו על ידי הוריהם

האם לגורמי רווחה: "יש לי  קשיים עם בני בן ה-7"

כוחות ההצלה: "האם שכבה, ולצידה גופות ילדיה"

שכנים של המשפחה: היא הייתה אמא טובה ומסורה

האם בפייסבוק: "עת להרוג ועת לרפוא"