צפו: כנופיית פורצים משכפלת המפתחות - ופורצת לבתים

לידי חדשות 2 הגיע תיעוד ממצלמה נסתרת שבו נראים החשודים כשהם מטביעים בפלסטלינה את המפתחות - ולאחר מכן נכנסים באין מפריע אל הבתים. בתחילת השבוע הם נעצרו לאחר שתועדו במצלמה נסתרת. כך זה נראה

לאחר שנחשפה הפרשה שבה הכתה כנופיית פורצים 26 פעמים באזור גוש דן , הגיע הערב (ד') לידי חדשות 2 התיעוד שבו נראה אחד החשודים כשהוא משכפל את מפתח הבית של זוג קשישים באמצעות פלסטלינה - וכך יוצר העתק שלו במטרה לפרוץ אל הנכס בשלב מאוחר יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במצלמות הנסתרות ניתן לראות כיצד פונה השליח לבני זוג קשישים ומספר להם כי יש בעבורם משלוח. לאחר מכן, כשהם משיבים כי אינם מצפים לדבר - מבקש הראשון להשתמש בטלפון שבביתם. בתיעוד ניתן לראות כי הוא אוחז את המכשיר עם מפית כדי שלא יישארו טביעות אצבע.

כשהוא נשאר לבדו במטבח של בני הזוג, נראה החשוד מטביע את המפתח בפלסטלינה, מה שאיפשר לו ליצוק לאחר מכן תבנית גבס שבאמצעותה שכפל מפתח נוסף שבאמצעותו פרץ לאחר מכן לדירה.

עו"ד ירון פורר, פרקליטו של אחד החשודים, הכחיש את מעורבותו של מרשו ואמר: "התביעה מתבססת על עדות-שיטה, אך לא מדובר בשיטה ייחודית ולכן לא ניתן לייחס אותה למרשי". גם עו"ד אלון קריטי, פרקליטו של חשוד אחר, מסר כי למרשו "אין כל חלק בשיטה זו ולכן אני מניח שהוא ישוחרר למעצר בית בימים הקרובים".

הכו 26 פעמים, נתפסו בפעם ה-27

הפורצים הכו כבר 26 פעמים ושדדו דירות באזור גוש דן. הם לא ידעו כי הדירה ה-27 תהיה גם הדירה האחרונה. אותה דירה אובזרה במצלמות נסתרות, שהותקנו על ידי ילדים שרצו לפקח על האחות הסיעודית המטפלת באביהם. המצלמות האלו הביאו ללכידתם.

פרקליטו של אחד החשודים. עו"ד ירון פורר (יח"צ)

בסרטון ממצלמות האבטחה הם נראים מלבישים גרביים על כפות הידיים, מפרקים את הדלתות המפריעות להם לנוע במהירות בתוך הבית, ומגיעים עד למגירות הקטנות ביותר.

כמעט בכל המקרים הדירות שנפרצו היו שייכות לקשישים. שיטת הפעולה היתה צינית במיוחד: אחד מחברי הכנופייה היה מתחזה לשליח שמביא משלוח דברי מתיקה לבית, ואז היה מסיח את דעתו של הקורבן.

"בזמן שהיה מבקש כוס מים, הוא היה משכפל ומעתיק את המפתח שלו בעזרת פלסטלינה", סיפר פקד רז עובדיה קצין מודיעין בילוש במחוז ת"א צפון, "לאחר מספר ימים כשהיה ברשותם המפתח המשוכפל, היו מסיעים החשודים את הקורבן באמתלה שממתינה לו חבילה או סכום כסף בדואר". פקד עובדיה ממשיך ומספר כי בזמן שהקורבן הוסע אל מחוץ לביתו היו שאר חברי הכנופייה נכנסים לדירה וגונבים את התכולה שלה.