הגנב התקשה - והזמין מנעולנים

גנב רכב מאזור הדרום החליט שלפעמים עדיף שאחרים יעשו עבורו את העבודה המלוכלכת. הוא בחר רכב בקפידה והזמין למקום מנעולנים שיפרצו עבורו. אלה הבחינו בהתנהגותו המשונה ומיהרו להזעיק את המשטרה

ארכיון (נחמן פרידמן - חדשות 24)

המשטרה ממשיכה להיאבק במגיפת גניבות כלי הרכב, וגם השודדים זקוקים לשיטות פעולה יצירתיות יותר. אחד מהם הגדיל ועשה והזמין מנעולנים מקצועיים שיעשו עבורו את העבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיפור המוזר הזה התרחש לפני כשבועיים, אז החליט החשוד, תושב אשדוד "להתחדש" ברכב לא לו לקראת החגים. הוא בחר ברכב שחנה ברחוב והזמין למקום מנעולנים. אלה ביצעו את העבודה בקלות והיו מוכנים לצאת לדרכם.

אך החשוד לא הסתפק בכך, הוא ביקש מאנשי המקצוע שעמדו מולו, לעקוף גם את קוד ההנעה לרכב ובכך לנטרל את האזעקה. המנעולנים הבינו שמשהו אינו כשורה, וכשהחלו לתשאל את האיש - הוא נמלט מהמקום.

השניים החליטו לדווח על המקרה למשטרה, והודיעו לחוקרים כי אלמוני ביקש מהם לשכפל עבורו מפתח "שאבד" לרכב. החוקרים איתרו את בעלת הרכב והיא טענה כי מעולם לא הזמינה את השירות. טכנאי מז"פ שהגיע למקום הצליח להפיק טביעת אצבע שהובילה לחשוד.

במשך ימים ארוכים לא הצליחה המשטרה לאתר את החשוד, שתמונתו הופצה בקרב אנשי התחנה. בערב ראש השנה זיהתה חוקרת שעשתה את דרכה מבית הכנסת את החשוד, ומיהרה להזניק תגבורת למקום. החשוד נעצר ובחקירתו הכחיש את המיוחס לו. בהמשך ניסה לשכנע כי ייתכן שטביעת האצבע הגיעה לרכב כשטיפל בו במסגרת עבודתו בתיקוני דרכים.

החוקרים לא השתכנעו ובהמשך הוגש נגדו כתב אישום עם בקשה למעצר עד תום ההליכים. מבדיקה נוספת עלה כי החשוד מוכר למשטרה לאחר שהפר בעבר מעצר בית שהושת עליו בגין תיק דקירות.