הוארך מעצר זייפני המטבעות מהצפון

בית המשפט הורה היום על הארכת מעצרם של שניים מתוך ארבעת העצורים החשודים כי זייפו מטבעות של 10 שקלים. המשטרה טוענת כי כנופיית הזייפנים נהגה "להלבין" את הכסף המזויף באמצעות הפקדתו בבנקים והמרתו לשטרות חוקיים. המשטרה חושדת כי לפחות ארבעה חשודים נוספים היו חברים בכנופיה, והחקירה נמשכת

בית משפט השלום בחיפה האריך הבוקר (ד') בשבעה ימים את מעצרם של שני תושבי תל אביב בשנות ה-40 וה-50 לחייהם החשודים בזיוף אלפי מטבעות של 10 שקלים באזור חיפה והצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה טוענת כי שני העצורים הם חלק מכנופיית זיוף כספים, המונה לפחות שמונה חברים. על פי החשד, הכנופיה נהגה לזייף מטבעות ולהמיר אותם לשטרות חוקיים באמצעות הפקדת הכסף המזויף בסניפי בנק שונים.

מחלק תשאול במשטרה הצליח בשבועות האחרונים להתחקות אחרי המעבדות והמכונות בהם השתמשו חברי הכנופיה לצורך זיוף המטבעות. בתחילת השבוע נעצרו שני תושבי חיפה, שם הם בשנות ה-40 וה-50 לחייהם, בחשד כי היו חברים בכנופיית הזייפנים.

רפ"ק אלי סופר, ראש מפלג תשאול במחוז חוף, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "איתרנו את הכנופיה לאחר שקיבלנו תלונות שהוגשו על ידי הבנקים בהם הופקדו כספים מזויפים. בתום פעילות מודיעינית הצלחנו להתחקות אחרי פעילות הכנופיה וחבריה, אך החקירה עדיין נמשכת".