צפו: עסקה למכירת מטעני חבלה בעולם התחתון

סוכן משטרה הביא לפני משפר שבועות למעצרם של שלושה בני אדם שהואשמו בייצור ומכירה של מטעני חבלה שבהם השתמשו גורמים עברייניים. המשטרה מעריכה כי המטענים שימשו למספר חיסולים בעבר. כך נראית עסקת המכירה

בתיעוד נדיר שהגיע לידי חדשות 2 נחשפת הקלות שבה ניתן לרכוש מטען חבלה בעולם התחתון. ברכב שתועד על ידי המשטרה ישבו שניים, האחד שלמה פרץ, עד לא מזמן מציל בבריכת שחייה, ולידו סוכן משטרתי של ימ"ר לכיש שהביא למעצרו. פרץ ניסה למכור לו מטען חבלה רב עוצמה, שהכין יחד עם מספר מעמיתיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקלות הזאת מתנהלת עסקה למכירת מטעני חבלה קטלניים שנועדו, על פי החשד, לחיסול יעדים במלחמת ארגוני הפשיעה. במשטרה קיבלו מידע מודיעיני על הכוונה להשתמש במטענים כאלו באזור בדרום, והסוכן המיוחד שהופעל הצליח לרכוש את אמונם של המוכרים ובהמשך ג את המטענים באלפי שקלים.

החקירה של ימ"ר לכיש, בפיקודו של סגן-ניצב שמעון פורטל הובילה לא רק למוכרים, אלא גם למעבדת הייצור, בבית בלב שכונת מגורים בנתניה. במהלך הפשיטה על הבית נתפסו מערכות הפעלה, חומרי נפץ תקניים, נפצים ואמצעים נוספים לייצור, הרכבה והפעלת מטענים. על חלק מהם הודבק סמלים של חטיבת גולני, כדי שהקונים יחשבו שמדובר במטענים צבאיים.

הערכה במשטרה: שימשו למספר חיסולים (חדשות 2)

החולייה נעצרה לפני שלושה שבועות, שלמה פרץ בן 47, שחר אוחיון בן 31 ואלעד מסיקה, מקורב למשפחת פשע במרכז, בן 24, שטוען באמצעות פרקליטו עו"ד רן תגר שחלקו בפרשה שולי.

"לא כל תרמוס שמוצמדים אליו חזיזים או זיקוקי דינו הופך להיות מטען חבלה", אמר עו"ד תגר לחדשות 2. "מטען חבלה צריך שיהיה בו חומר נפץ קטלני, שמסוגל להרוג - וכאן מדובר באבק שריפה שחור".

השלושה הואשמו בייצור מטענים ובמכירתם. במשטרה בודקים את הקשר בין המטענים שלהם לבין אלה ששימשו בכמה חיסולים, כמו זה הכפול בצומת ירקונים בפתח תקווה בחודש שעבר, ובפיצוץ מטענים בראשון לציון במסגרת מלחמת הצ'יינג'ים.