צפו: שדד טלפון נייד מהולך רגל שנדרס

הישראלי המכוער: הולך רגל נפצע בתאונת דרכים בלוד ובעוד עוברי אורח התקהלו כדי לעזור לו, אחד מהם החליט לנצל את ההזדמנות ולגנוב את הטלפון הנייד שלו שהיה זרוק על הכביש. המצלמות תיעדו את השוד, והגנב נעצר

הולך רגל נפצע בתאונת דרכים בלב העיר לוד, חפציו התפזרו לכל עבר ומסביבו התקהלו אנשים שביקשו לעזור לו, אבל אדם אחד ניצל את הבלבול למטרה חיובית הרבה פחות. לרוע מזלו, מצלמות העירוניות קלטו הכל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זה קרה לפני חודש ברחוב יוספטל בלוד: מכונית שהגיעה במהירות פגעה במכונית אחרת שעצרה כדי לאפשר להולך רגל לעבור את הכביש במעבר חצייה, המכונית שעצרה פגעה באיש והעיפה אותו. אחר כך הנהג איבד שליטה, פגע בתמרור ונעצר. הפצוע קם על רגליו אבל מייד נפל שוב. התיק שלו והטלפון הנייד נזרקו למרכז הכביש. כל מי שהבחין באירוע רץ להגיש עזרה. אדם אחד הביא לפצוע את התיק שלו. הטלפון שלו נשאר על הכביש, אך לא נפגע למרות המכוניות הרבות.

ואז הגיע למקום אדם נוסף שנראה כאילו הוא רוצה לסייע לפצוע או לכוון את התנועה, אבל לא כך. בלי בושה הוא ניגש לכביש, הרים את הטלפון הנייד של הפצוע, ונעלם לתוך הפרדסים בסביבה. בדרך הוא עוד הספיק לזרוק את כרטיס הסים בתקווה שלא יעלו על עקבותיו.

"כל התחום של גניבות סלולרים בארץ זו מכת מדינה", הסביר דור שאולוב, מנהל "עיר ללא אלימות" בלוד מטעם המשרד לביטחון הפנים. "בזכות המקצועיות של המוקדן שהצליח להבחין בטלפון הנייד מבין 30 או 40 מצלמות, הצלחנו לראות את הגנב, והיה לנו חשוב להחזיר מהר את הטלפון".

כששמע על המקרה, מעסיקו של הגנב פיטר אותו מייד. נגד האיש הוגשה תלונה במשטרה ובעקבותיה נפתחה חקירה. בעל הטלפון החלים מפצעיו, וגם קיבל בחזרה את המכשיר מידי אנשי העירייה.