מתה מפצעיה אמאני קאוטר בת ה-15

אמאני קאוטר בת ה-15, שנפצעה באורח אנוש במסע הירי שהתרחש ביום א' בדבורייה, הלכה הלילה לעולמה. הרופאים בבית החולים רמב"ם נלחמו על חייה של אמאני, שנפצעה בראשה מירי בו פתח אביה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותה. ההלוויה תיערך בבית הקברות המוסלמי בכפר, והיא תיקבר בסמוך לאחותה שגם כן שנרצחה

אמאני קאוטר יוסף (באדיבות המשפחה)

הלכה לעולמה אמאני קאוטר יוסף בת ה-15, שנפצעה באורח אנוש במסע הירי בו פתח אביה בתחילת השבוע בכפר דבורייה. הנערה אושפזה לאחר הירי במחלקה לטיפול נמרץ לילדים בבית החולים רמב"ם במהלך הימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מסע הטירוף החל ביום א', אז באשיר נג'אר, תושב דבורייה בן 48, פתח בירי ורצח את גרושתו, שתי בנותיו וגבר שעבד עם רעייתו. לאחר אירוע הירי, באשיר שם קץ לחייו. אמאני נפצעה באורח אנוש בתקרית, והרופאים נלחמו על חייה במהלך שלושת הימים האחרונים. אמאני תובא למנוחות, ככל הנראה היום, ותיקבר לצד אחותה בבית העלמין המוסלמי של הכפר.

בני משפחתו של נג'אר סיפרו לאחר הרצח כי לא תוקם סוכת אבלים בביתם, והדגישו כי הם מתנערים ממעשיו. המשפחה אף כרזה הודעה ברמקולים של מסגדי הכפר שבה הבהירה כי היא זועמת על מעשיו. "אנחנו מקווים שכולם ייקחו בחשבון שזה מעשה אינדיבידואלי של איש אחד", אמר נור, אחיו של הרוצח.

אחיו ובני דודו של הרוצח הגיעו לזירה שבה נמצאה גופתו בתוך הרכב, לאחר ששם קץ לחייו ואמרו: "הוא היה איש סוד שלא שיתף אותנו במה שעובר עליו. הוא נהג להתבודד ולאחרונה גידל זקן והחל להתגורר בהרים. אי אפשר להסביר את מסע הטירוף הזה".

הרוצח באשיר נג'אר (חדשות 2)

ניסה להכניס את בנותיו לרכבו, כשסירבו ירה בהן

אחד התלמידים שהיה עד לרצח של מאדלין בת ה-16 סיפר כי ראה את האב מנסה להכניס אותה ואת אחותה בת ה-15, שנפגעה גם היא אנושות, בכוח לרכב וכשסירבו ירה בהן למוות. הן התמוטטו על הקרקע והוא המשיך בנסיעתו. מהחקירה עולה, כי לאחר שירה בשתי בנותיו הוא אסף את בתו בת ה-8 ולקח אותה לבית האבות שבו עובדת גרושתו - שם רצח את שתיהן.

משם המשיך נג'אר למקום מגוריו של אחד מעובדי בית האבות שבו עבדה אשתו והחל לצעוק, ולאחר מספר שניות ירה גם בו למוות. לאחר מכן המשיך בנסיעה בשביל עפר המחבר בין הכפרים דבורייה ואיכסל ושם התאבד. במשטרה אומרים שלא היה בידיו רישיון לשאת נשק וכי האקדח שבו השתמש הוא ככל הנראה גנוב.

מספר הנרצחים עלה ל-5 (חדשות 2)

לפני שלושה חודשים: הנרצחת הגישה תלונה למשטרה

במקביל, לחדשות 2 נודע כי בחודש מאי הנרצחת הגישה תלונה למשטרה שלפיה בעלה לשעבר עוקב אחריה, במשטרה טוענים כי המקרה טופל. חקירה הוטלה על ימ"ר מחוז צפון, שעדיין בודקים את נסיבות האירוע. מצבה של האחות בת ה-15 מוסיף להיות אנוש והיא מאושפזת בבית החולים רמב"ם.

בבתי הספר בכפר הופעלו כ-40 פסיכולוגים ועובדים סוציאליים שערכו שיחות עם התלמידים בעקבות האירוע. התלמידים שוחררו מוקדם לביתם בעקבות האירוע הקשה.

בשנת 2006 הוגש נגד נג'אר כתב אישום בגין אלימות במשפחה, והוא נידון לתשעה חודשי מאסר בפועל. ערעורו על העונש נדחה. כמו כן, בחודש מאי השנה הוגשה תלונה נגדו במשטרה על ידי גרושתו המנוחה בגין חשד לפגיעה בפרטיות. לאחר בדיקה - הוחלט לסגור את התיק מחוסר ראיות.