ירי לעבר משאית שפרצה לנתב"ג

משאית ובה 2 פלסטינים פרצה את המחסום הראשי של נמל התעופה בן גוריון. לאחר מרדף ממושך וירי של המאבטחים אל עבר המשאית, היא נעצרה ושני הפלסטינים נלקחו לחקירה. לא דווח על נפגעים בתקרית. חבלן משטרה שהגיע למקום בחן את המשאית, אך לא נמצאו בה חומרי נפץ. מחקירה ראשונית עולה כי לא מדובר באירוע על רקע ביטחוני

משאית ובה שני פלסטינים פרצה את מחסום הכניסה הראשי של נמל התעופה בן גוריון. המאבטחים במקום הפעילו נוהל חירום, במסגרתו הקימו מחסומים. כשנהג המשאית לא נשמע להוראות ופרץ מחסום נוסף, פתח אחד המאבטחים באש לעבר יושביה. בעקבות האירוע, ישנם עיכובים בשש המראות שתוכננו להבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשאית, שככל הנראה נגנבה על ידי השניים באזור בית דגן, נעצרה במרחק של כ-200 מטרים מטרמינל 3 רק לאחר שאחד המאבטחים החל בירי לעברה בעת שפרצה את המחסום המדובר. הפלסטינים, תושבי ג'נין וקלקליה שנהגו במשאית ניסו להימלט באופן רגלי לכיוון הטרמינל, אך לבסוף נעצרו על ידי המאבטחים והתקרית הסתיימה ללא נפגעים.

חבלני משטרת ישראל בדקו את המשאית וווידאו כי היא לא נושאת בתוכה חומרי נפץ. לפני זמן קצר הוכרזה חזרה לשגרה בנמל התעופה, זאת לאחר שבמהלך האירוע הוקפאו כלל הפעילויות המתקיימות בטרמינל, ובכלל זה גם בידוק נוסעים והמראת טיסות. מחקירת האירוע עולה בשלב זה, כי השניים תעו בדרכם ונכנסו אל מתחם נמל התעופה, ונבהלו לאחר שהתבקשו להישמע להוראות המאבטחים במחסום.

המאבטח ירה בגלגלי המשאית (חדשות 2)

"המאבטח פעל כשורה"

במהלך התקרית דיווחו אזרחים רבים כי הדרכים המובילות לנמל התעופה נחסמו, וכי כלל הנוסעים בטרמינל 3 התבקשו על ידי האבטחה שלא לשהות בקומה השנייה והשלישית של הטרמינל. עוד ציינו כי רכבים לא הורשו להיכנס למתחם שדה התעופה, דבר שגרם לעומסי תנועה כבדים. בעקבות הקפאת הפעילות בנמל בשעות הלילה, דווח על מספר מצומצם של עיכובים בהמראתן ובנחיתתן של מספר טיסות.

הפלסטינים עוכבו לחקירה (חדשות 2)

מנהל נמל התעופה בן גוריון שמואל זכאי, ציין כי המאבטח שביצע את הירי פעל כשורה ולפי הנהלים. "המאבטח ירה 4 פעמים לעבר המשאית החשודה, על בסיס התרגולים שביצענו בעבר. בזכות פעולתו ומוכנות צוותי האבטחה נמנע נזק גדול בהרבה והאירוע הסתיים ללא נפגעים", הסביר זכאי. נוהל האבטחה הופעל בשיתוף כוחות האבטחה של רשות שדות התעופה ומרחב נתב"ג של המשטרה.