הרצח בדבורייה: 4 הקורבנות נטמנו

אלפים ליוו למנוחת עולמים את הרוגי מסע הטבח שבוצע אתמול, במסע הלוויה משותף שיצא מהמסגד הגדול ביישוב לכיוון בית העלמין המוסלמי. דודן של הבנות שנרצחו: "הוא תכנן לרצוח אנשים נוספים"

הקורבנות הובאו למנוחות (חדשות 2)

אבל כבד ירד על הכפר דבורייה יממה לאחר מסע הטירוף שבו ירה למוות באשיר נג'אר בגרושתו, בשתי בנותיו ובאדם נוסף - ולאחר מכן שם קץ לחייו. ארבעת הקורבנות נטמנו אחר הצהריים (ב') בבית העלמין המוסלמי ביישוב. התושבים פתחו בשביתה כללית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלפים ליוו את זוהירה ג'יג'יני (45)  למא (8) ומאדלין (16) ואדם נוסף - באלסלאם עזאיזה - למנוחת עולמים. ביום שאחרי הרצח המתועב, ממשיכים תושבי הכפר לחפש תשובות לגבי המניע שהוביל למעשה. אחדים מהם סיפרו כי הרוצח נהג להתאמן בירי ונבדק החשד האם תכנן לרצוח אנשים נוספים - ביניהם גרושתו הראשונה.

זוהיר יוסף, דודן של שתי הנערות אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "אמן הייתה במצב נפשי מאוד קשה, היא עבדה במשך השנים בשתי עבודות כדי לפרנס אותן לאחר שהרוצח נטש את המשפחה".

בני משפחתו של נג'אר סיפרו מוקדם יותר כי לא תוקם סוכת אבלים בביתם והדגישו כי הם מתנערים ממעשיו. המשפחה אף כרזה הודעה ברמקולים של מסגדי הכפר שבה הבהירה כי היא זועמת על מעשיו. "אנחנו מקווים שכולם ייקחו בחשבון שזה מעשה אינדיבידואלי של איש אחד", אמר נור, אחיו של הרוצח.

אחיו ובני דודו של הרוצח הגיעו לזירה שבה נמצאה גופתו בתוך הרכב, לאחר ששם קץ לחייו ואמרו: "הוא היה איש סוד שלא שיתף אותנו במה שעובר עליו. הוא נהג להתבודד ולאחרונה גידל זקן והחל להתגורר בהרים. אי אפשר להסביר את מסע הטירוף הזה".

בשיר נג'אר (חדשות 2)

ניסה להכניס את בנותיו לרכבו, כשסירבו ירה בהן

אחד התלמידים שהיה עד לרצח של מאדלין בת ה-16 סיפר כי ראה את האב מנסה להכניס אותה ואת אחותה בת ה-15, שנפגעה גם היא אנושות, בכוח לרכב וכשסירבו ירה בהן למוות. הן התמוטטו על הקרקע והוא המשיך בנסיעתו. מהחקירה עולה, כי לאחר שירה בשתי בנותיו  הוא אסף את בתו בת ה-8 ולקח אותה לבית האבות שבו עובדת גרושתו - שם רצח את שתיהן.

נורתה למוות. מאדלין (אלבום פרטי)

משם המשיך נג'אר למקום מגוריו של אחד מעובדי בית האבות שבו עבדה אישתו והחל לצעוק, לאחר מספר שניות ירה גם בו למוות. לאחר מכן המשיך בנסיעה בשביל עפר המחבר בין הכפרים דבורייה ואיכסל ושם התאבד. במשטרה אומרים שלא היה בידיו רישיון לשאת נשק וכי האקדח שבו השתמש הוא ככל הנראה גנוב.

לפני שלושה חודשים: הנרצחת הגישה תלונה למשטרה

לחדשות 2 נודע כי בחודש מאי הנרצחת הגישה תלונה למשטרה שלפיה בעלה לשעבר עוקב אחריה, במשטרה טוענים כי המקרה טופל. חקירה הוטלה על ימ"ר מחוז צפון, שעדיין בודקים את נסיבות האירוע. מצבה של האחות בת ה-15 מוסיף להיות אנוש והיא מאושפזת בבית החולים רמב"ם.

בבתי הספר בכפר הופעלו כ-40 פסיכולוגים ועובדים סוציאליים שערכו שיחות עם התלמידים בעקבות האירוע. התלמידים שוחררו מוקדם לביתם בעקבות האירוע הקשה.

בשנת 2006 הוגש נגד נג'אר כתב אישום בגין אלימות במשפחה, והוא נידון לתשעה חודשי מאסר בפועל. ערעורו על העונש נדחה. כמו כן, בחודש מאי השנה הוגשה תלונה נגדו במשטרה על ידי גרושתו המנוחה בגין חשד לפגיעה בפרטיות. לאחר בדיקה - הוחלט לסגור את התיק מחוסר ראיות.