רוכב אופנוע נהג ללא רישיון ועבר באדום: "מתכונן לטסט"

במשטרה מנסים לשים סוף לתופעת רוכבי האופנועים שמתפרעים באזור הכנרת בסופי שבוע. בפעילות של אגף התנועה נעצרו היום 4 חשודים, שסיכנו נהגים אחרים ובבדיקה התגלה כי לשניים מהם כלל אין רישיון. אחד מהם סיפק תירוץ מקורי, אך השוטרים לא השתכנעו והחלו בהליך שיפוט מהיר

(דוברות אגף התנועה)

כבר תקופה ארוכה מתלוננים תושבים ונופשים באזור הכנרת על נהגים מסוכנים, שמתפרעים בכבישים שמסביב לאגם. היום, לאחר מבצע אכיפה של משטרת התנועה, נעצרו ארבעה נהגים שביצעו עבירות. לאחד מהם, רוכב אופנוע שמעולם לא הוציא רישיון, היה תירוץ מקורי: "נכשלתי בטסט ואני מתאמן לקראת טסט נוסף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באגף התנועה מסבירים כי בעקבות התלונות שהתקבלו על נהיגה מסוכנת באזור הכנרת, הם החלו בפעילות ענפה באזור - "במיוחד נגד רכבים דו-גלגליים שמבצעים מירוצים לא חוקיים". במהלך המבצע הלילה נעצרו ארבעה רוכבי אופנוע שביצעו עקיפות בדרך לא פנויה וסיכנו את חיי הנוהגים.

לשניים מהם, צעירים תושבי בוקעתא, כלל לא היה רישיון. בשימוע טען אחד מהם, בן 21, כי לא מזמן נכשל בטסט על אופנוע והוא מתאמן לקראת טסט נוסף. התירוץ לא הרשים את השוטרים, שהשביתו וגררו את האופנועים. במקביל, החלו השוטרים בהליך תביעה בשיפוט מהיר.

מפקד סיירת האופנועים בצפון של אגף התנועה, רפ"ק יונס רחאל, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי מדובר בחלק מההיערכות לקראת החגים: "קיבלנו מספר תלונות על אופנועי ספורט שמשתוללים וקשה לתפוס אותם. בכל שבת הם ירדו לחוף, השתוללו וברחו. בשבת הזו החלטנו לשים לזה סוף , ותפסנו ארבעה מתוכם - מהחשודים המרכזיים בפעילות הלא חוקית הזו".

לדברי רחאל, הנהג נטול הרישיון לא נכנע בקלות: "הוא ברח מהשוטרים, סיכן נהגים אחרים, חתך בין נתיבים, עבר ברמזור אדום יותר מפעם אחת עד שסגרנו אותו מכל הכיוונים. אז כבר לא היה לו איך לברוח, והוא הודה במיוחס לו. האזרחים בחוף הודו לנו אחרי שעצרנו אותם".