נמצאה האם שנטשה את בתה התינוקת

חוקרי תחנת שלם בירושלים עצרו את האישה, תושבת השטחים כבת 30, במחסום בכניסה לעיר. בחקירתה סיפרה כי נטשה את בתה לאחר שנקלעה למצוקה אישית. בתום החקירה היא תועבר לבדיקה רפואית. התינוקת נמצאה ביום שבת האחרון בכניסה לבית בעיר, כשחבל הטבור עדיין מחובר אליה

התינוקת בבית החולים (חדשות 2)

ארבעה ימים לאחר שתינוקת כבת יומיים נמצאה נטושה בכניסה לבית ברחוב הנביאים בירושלים, איתרה היום (ד') המשטרה את האם - תושבת השטחים כבת 30.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האם הגיעה למחסום בכניסה לירושלים ושם נאספה על ידי חוקרי תחנת שלם בעיר. בחקירתה סיפרה כי נטשה את בתה לאחר שנקלעה למצוקה אישית. עם סיום חקירתה היא תועבר לבדיקה רפואית בבית החולים ולאחר הבדיקה חקירתה תימשך. בכוונת המשטרה להתייעץ עם הפרקליטות בנוגע לטיפול בתיק.

ביום שבת האחרון נמצאה התינוקת בכניסה לבית על ידי זוג המתגורר במקום. לצדה של התינוקת נמצא פתק ובו נכתב בערבית: "זאת התינוקת שלי אוסאנה, שמרו עליה". בני הזוג מיהרו להזעיק את כוחות מד"א והמשטרה, שהעניקו לה טיפול ראשוני ופינו אותה לבית החולים הדסה הר הצופים בעיר. מצבה של התינוקת, שחבל הטבור עדיין היה מחובר לגופה כשנמצאה, מוגדר טוב.

"ילד ששיחק למטה, חזר הביתה וראה את התינוקת סמוך לביתו הזעיק למקום את הוריו", סיפר זכי הלר, דובר מד"א בשיחה עם חדשות 2. "בשקית שליד התינוקת גם נמצא פתק, בו ביקשה ככל הנראה האם לשמור על תינוקה ולטפל בו".

פאדי באדרנה, פרמדיק מד"א שהיה מהראשונים להגיע לזירה, סיפר על הרגעים הראשונים שלאחר מציאת התינוקת. "כשהגענו למקום מצאנו את הפעוטה, היא בכתה ולידה היתה שקית עם טיטולים ובקבוק חלב", שחזר הפרמדיק. "התינוקת הייתה מחוברת לחבל הטבור. עשינו לה בדיקות בריאותיות ראשוניות, והיא הייתה במצב בריאותי כללי טוב, עם מדדים תקינים".