צפו: שוטר מרסס בגז פלפל צעיר אזוק

האם המשטרה השתמשה פעם נוספת בכוח מופרז כלפי עצור? הפעם מדובר בצעיר שעוכב לאחר שעבר בדיקת ינשוף וסירב לפנות את רכבו מהכביש. השוטרים אזקו אותו ולטענתו הם אף הכו אותו. לאחר מכן , כך לדבריו - אחד מהם ריסס על פניו גז פלפל. המשטרה: "הוא ניסה להכשיל בדיקת אלכוהול"

ימים ספורים לאחר שמפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו הורה על הקפאת השימוש באקדח הטייזר בעקבות שימוש בלתי מידתי של שוטרים - שוב תיעוד של אלימות מופרזת לכאורה כנגד אזרח אזוק, הפעם באמצעות גז פלפל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בסוף השבוע האחרון, אז בילה הסטודנט כפיר אסקפה (28) עם חבריו במועדון ובדרכם הבייתה נתקלו במחסום לבדיקת אלכוהול של משטרת התנועה. "עצרתי, השוטר התקרב אליי עם הינשופון", סיפר. "עשיתי את הבדיקה פעם אחת והוא אמר שזה לא טוב - אז עשיתי בפעם השנייה והשלישית". לדבריו, "השוטר אמר שאני לא נושף חזק ומכשיל את הבדיקה".

במשטרה אומרים שכפיר ניסה להכשיל את בדיקת האלכוהול בכוונה ושלא ציית להוראות השוטרים. הוא עוכב, אך כאשר ביקשו לובשי המדים להזיז את רכבו ממרכז הכביש - הוא סירב ולכן נעצר. השוטרים השתלטו עליו בכוח, ואילו כפיר טוען שבכוח מופרז. "הוא הפיל אותי על הריצפה, נטרל אותי ונתן לי בוקסים לפנים", שחזר הצעיר.

תוצאות הפגיעה (חדשות 2)

כשהוא על הקרקע, כבול באזיקים ונאנק מכאבים, בחר השוטר להתקרב אל כפיר ולהתיז לעבר פניו את הגז שברשותו - וכל זה בזמן שהאירוע מתועד על ידי העוברים במקום. "הסימנים הכחולים הם של אגרופים שהוא הביא לי לפנים, יש גם כוויות בתוך העיניים מהשימוש בגז פלפל", גולל את רגעי האימה.

פרקליטו של אסקפה, עו"ד תמיר ניסנו, אמר: "כמובן שנגיש תלונה למח"ש ונבקש למצות את הדין עם השוטרים שהיו בזירה; ריססו אדם כפות בגז פלפל ממרחק אפס. התמונות מדברות בעד עצמן".

מדוברות אגף התנועה נמסר: "במהלך האירוע הוא החל להתפרע תוך שהוא ירק מספר פעמים לעבר פרצופו של השוטר ואף נשך אותו עד זוב דם. השוטרים נאלצו לרסס את החשוד בגז פלפל, והוא המשיך להתפרע גם לאחר שנאזק. בשל חומרת האירוע הובא החשוד בפני שופט ומיוחסות לו עבירות של תקיפת שוטר, איומים והעלבת עובד ציבור".