מברזיל, דרך ירדן - לתל אביב: 700 ק"ג בשר מוברח נתפסו בתא המטען

700 קילוגרמים של בשר מוברח נתפסו בתא מטען של מכונית באזור מודיעין. כשהשוטרים פתחו את תא המטען של המכונית החשודה הם נדהמו לגלות את כמויות הבשר הגדולות - ושמקורו בברזיל הרחוקה. שני תושבי מזרח ירושלים בשנות ה-30 לחייה חשודים בהברחה

הבשר המוברח שנתפס, היום (דוברות משטרת ישראל)

את מקרה ההברחה הזה שוטרי משטרת ישראל בהחלט חוו על בשרם: בפעילות משותפת של שוטרי ומתנדבי המועצה האזורית חבל מודיעין של מג"ב מרכז, נעצרו אתמול שני חשודים בהברחת בשר במשקל 700 ק"ג בתוך רכבם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מה שמעניין במיוחד הוא הדרך שעבר הבשר עד לתפיסה הזו. עד שהגיע לכביש 1 (בסמוך למודיעין) - שם נתפס, עבר הבשר את כל הדרך מברזיל שבדרום אמריקה דרך ירדן, שם גם נארז. משם, הועבר הבשר לשטחים - ומשם לרכבם של החשודים שנעצרו. מתחקור הראשוני עולה כי הבשר יועד למכירה ושיווק לחנויות באזור תל אביב.

"המיניבוס שתפסנו נשא את הכיתוב ״אל על״ ונוסעיו עוררו את חשדנו. החלטנו לעכב את הרכב על מנת לערוך חיפוש מקיף בתוכו. פתחנו את תא המטען והופתענו למצוא שם לא פחות מ-700 ק"ג של בשר מוברח, ללא קירור וללא תנאים אשר ראוי לאחסן בהם אוכל בכלל ובשר בפרט", סיפר מפקד הצוות.

הברחת בשר מהשטחים לישראל נחשבת תופעה מסוכנת אשר תופסת תאוצה בתקופה האחרונה. הבשר המוברח שאמור בסופו של יום להימכר ברשתות המזון בארץ, עובר דרך ארוכה בתנאים מחפירים ללא קירור ותנאים סטריליים - מה שעלול לסכן את בריאות הציבור . החשודים במעשה ההברחה שני תושבי מזרח ירושלים בשנות ה-30 לחייהם.