"השאירו לנו מתנה שלא נוכל לקחת"

תושב מזרח ירושלים שמצא הבוקר את התינוקת שננטשה סיפר לחדשות 2 על ההפתעה שהמתינה לו על מפתן דלתו. "היא היתה שקטה ויפה, האכלנו אותה עד שהגיעה המשטרה"

"אשתי פתחה את הדלת, ראתה את התינוקת ומיד צילצלה אלי" - כך מתאר ראאד נסייבי, תושב מזרח ירושלים את השתלשלות האירועים החריגים מאז שנמצאה על מפתן דלתו התינוקת שננטשה בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מישהו השאיר לי מתנה אבל אנחנו לא יכולים לשמור על המתנה הזאת", סיפר נסייבי בשיחה עם חדשות 2. "היא היתה תינוקת מאוד יפה ושקטה, אשתי האכילה אותה והיא ישנה קצת עד שהגיעה המשטרה".

"אין לי מושג למה השאירו אותה דווקא פה", שחזר נסייבי. "בפתק היה רשום את השם שלה וביקשו לטפל בה, המשטרה וכוחות החילוץ הגיעו במהרה ולקחו אותה כשהיא במצב טוב".

"לא נוכל לקבל את המתנה", נסייבי (חדשות 2)

התינוקת נמצאה הבוקר בכניסה לביתו של נסייבי כשלצידה פתק בערבית ועליו הכיתוב: "זאת התינוקת שלי אוסאנה, שימרו עליה". צוותי מד"א שהגיעו למקום פינו את התינוקת לבית החולים, כשחבל הטבור עדיין היה מחובר לגופה כעדות לזמן הקצר שחלף מאז לידתה.

פאדי באדרנה, פרמדיק מד"א שהיה מהראשונים להגיע לזירה, סיפר על הרגעים הראשונים שלאחר מציאת התינוקת. "כשהגענו למקום מצאנו את הפעוטה, היא בכתה ולידה היתה שקית עם טיטולים ובקבוק חלב", שחזר הפרמדיק. "התינוקת הייתה מחוברת לחבל הטבור. עשינו לה בדיקות בריאותיות ראשוניות, והיא הייתה במצב בריאותי כללי טוב, עם מדדים תקינים".

בעקבות המקרה, פתחה משטרת ירושלים בחקירה לאיתור הוריה של הפעוטה. למקום הוזעקו גם עובדי רווחה של העירייה שצפויים ללוות את התינוקת במהלך שהותה בבית החולים ועד שיימצא לה מקום.