עכו: צעיר בן 23 נורה למוות

חשד לרצח בעכו: צעיר בן 23 נורה בראשו ופונה על ידי חבריו לתחנת מד"א בעיר. לאחר טיפול ראשוני, הועבר הצעיר לבית החולים בנהריה שם נקבע מותו. הרקע למעשה פלילי, והמשטרה פתחה בסריקות לאיתור היורה

זירת הירי בעכו, הלילה (רפעת עכר)

חשד לרצח בעכו: חמאדה עמאר, צעיר בן 23, נורה הלילה (ו') למוות ע"י חמוש סמוך לתחנת מגן דוד אדום בעיר. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי הצעיר הובא על ידי חבריו לתחנה, ומשם פונה לאחר קבלת טיפול רפואי לבית החולים בנהריה כשהוא במצב אנוש, שם נקבע מותו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרטים, חמאדה, המוכר למשטרה, נורה בשעה ששב עם אשתו ועם זוג נוסף מחתונה בכפר יאסיף. חמאדה ישב ככל הנראה במושב לצד הנהג כשאלמוני פתח באש לעברו. המשטרה פתחה בסריקות נרחבות אחר היורה וממשיכה לחקור את נסיבות התקרית. לפני כשנתיים נרצח אחיו של חמאדה.

רק לפני עשרה חודשים אירע רצח כפול בעיר. שני צעירים המוכרים למשטרה נורו למוות ברחוב מרדכי גור על ידי רוכב קטנוע, שנמלט מהמקום. מחקירת האירוע עלה כי אמיר נגאר בן 23 ומוחמד סאלם בן 24, שניהם תושבי עכו, ישבו ברכב מסוג מאזדה בכניסה לבניין מגורים, כשלפתע הגיח רוכב קטנוע ופתח לעברם בירי. השניים נפגעו בפלג גופם העליון. פרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה פינו אותם במצב קשה מאוד לבית החולים בנהריה, אך בדרך נאלצו לקבוע את מותם.

הנרצח - חמאדה עמאר (רפעת עכר)

"דקה לפני הירי נכנסתי לבניין", סיפר אחד התושבים במקום לחדשות 2 באינטרנט. "עליתי במעלית ופתאום שמעתי יריות. הכדורים האלה היו יכולים לפגוע בי ולהרוג אותי. כשהגעתי לדירה אשתי הייתה מבוהלת. רק בנס לא נפגעתי", סיפר. בעל חנות סמוכה העיד גם הוא כי שמע את קולות הירי והוסיף: "זה היה מאוד מפחיד. אנחנו מקווים שהמשטרה תשתלט על הפשע בעיר".

ממצאי החקירה הראשוניים עלה חשד כי מדובר במארב מתוכנן שטמן היורה לשניים. מהמשטרה אז נמסר כי מדובר באירוע חמור במיוחד, מאחר שבשעת הירי נכחו בקרבת מקום תושבים רבים וילדים ששיחקו בחוץ.

המשטרה מחפשת אחר היורה. עכו, הלילה (רפעת עכר)

על פי הדיווח היורה רוקן מחסנית שלמה בירי לעבר פלג גופם העליון של שני הנרצחים. לאחר שנורו המשיכו בנסיעתם עד שפגעו בחומה בכניסה לבניין המגורים. תושבי השכונה המפוחדים הסתגרו בבתיהם מיד לאחר הירי. "אתם שואלים על המצב בשכונה? ירי כזה הוא כמעט יומיומי", סיפרה אחת השכנות. "אנחנו מבקשים מהעירייה שתציב מצלמות אבטחה במקום, לפחות שנרגיש קצת ביטחון בעיר שלנו".