המשלוח המוזר של העולה החדש: 82 סכיני קומנדו ועשרות נורות חשמל

82 סכיני קומנדו מסוגים שונים נתפסו בין חפציו האישיים של עולה חדש בן 55 מארצות הברית. בודקי המכס בנמל חיפה מצאו במכולה גם כספות, נורות ו-33 בקבוקי משקאות אלכוהוליים שעליהם לא הצהיר החשוד. בחקירתו טען כי נעשתה טעות של חברת המשלוחים

ראיות חותכות: בודקי המכס בנמל חיפה הופתעו לגלות במכולה שהביא עמו לארץ עולה חדש מארצות הברית לא פחות מ-82 סכיני קומנדו. מלבד אוסף הסכינים המרשים, הביא עימו הגבר חפצים נוספים עליהם לא הצהיר במכס, ובהם עשרות בקבוקי שתייה חריפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החשוד, בן 55, תושב מעלות תרשיחא עלה לישראל לפני מספר חודשים. בטפסים שהגיש לרשויות הצהיר העולה החדש כי במכולה ששלח לישראל ישנם חפצים מביתו הקודם בארצות הברית. אלא שמלבד רהיטים, נמצאו בין חפציו גם פריטים רבים שאסורים בייבוא.

במכולה רחבת הידיים נמצאו בין השאר נורות חשמל רבות, כספות ברזל, שני פסנתרים עתיקים, 33 בקבוקי שתייה חריפה וגם 82 סכינים מסוגים שונים - קפיציים ודמויי מאצ'טות.

העולה החדש זומן באופן מיידי לחקירה במשרדי המכס בחיפה, שם ביקשו להבין מה פשר המשלוח המוזר. החשוד בהברחה הלא חוקית טען כי מדובר בטעות של חברת המשלוחים ממנה הזמין את את המכולה, שרשמה משלוח שגוי על שמו. רשויות המכס החרימו לפי שעה את הסכינים, ושאר החפצים הועבר להמשך הליכים ברשות המסים‎.