חשד: התחזה לבת 14 ופיתה נערים

גבר בן 30 מאזור השרון נעצר בחשד שהתחזה לנערה בת 14 ושכנע נערים להתפשט מול מצלמה ברשת האינטרנט ולבצע בעצמם מעשים מגונים. בנוסף הוא חשוד בהחזקה והפצה של חומר פדופילי רב

(חדשות 2)

המפלג לפשעי מחשב של יחידת לה"ב 433 במשטרה עצר בשבוע שעבר גבר בן 30 מאזור השרון החשוד בשורה של עבירות של החזקה והפצה של חומר פדופילי, כך פורסם הבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי חשד, האיש נהג החליף את קבצי התמונות והווידאו שהיו ברשותו עם משתמשים אחרים ברחבי הארץ ובעולם. עוד עלה החשד כי הגבר נהג ליצור קשר עם קטינים בזהות בדויה - תוך שהוא מציג עצמו כנערה בת 14.

במהלך אותן שיחות אינטרנטיות, טוענים במשטרה, פיתה האיש את הנערים לבצע בעצמם מעשה מגונה ולתעד זאת במצלמת הרשת שברשותם. בית המשפט שלח אותו בצהריים למעצר בית של שבוע.

"אנחנו שמחים על כך שבית המשפט קיבל את טענתי לשחררו ממעצר למרות שמדובר בעבירות חמורות", אמר עו"ד שרון נהרי המייצג את החשוד. "מעצר איננו מקדמה על חשבון העונש, וכשמנטרלים את השימוש במחשב ובאינטרנט, עילת המסוכנות נמוגה".

תושב טירה סחט תצלומי עירום מקטינה בת 14

אתמול הותר לפרסום כי המשטרה עצרה גבר בשנות ה-20 לחייו מטירה החשוד כי איים להפיץ את פרטיה האישיים של קטינה בת 14 אותה הכיר דרך רשת האינטרנט - ואף סחט ממנה תצלומי עירום.

השניים הכירו בשבועות האחרונים ברשת, ולאחר מספר ימים של שיחות אינטנסיביות, החליט החשוד כי היא "שייכת לו" ואסר עליה לפנות לגולשים אחרים. לאחר שהבחין כי היא לא נענית לדרישתו, החליט להפיץ פרטים אישיים אודותיה שגרמו לה למבוכה.

כשביקשה ממנו הצעירה כי יחדול ממעשיו, החל החשוד לסחוט אותה ולדרוש ממנה תמונות עירום שלה. הצעירה הסכימה, אך לאחר שקיבל את מבוקשו המשיך לאיים עליה - הפעם בכך שיפיץ את התמונות שזה עתה קיבל.

בעקבות האיומים שהתגברו, והחשש כי תמונותיה האינטימיות ידלפו לרשת, החליטה הצעירה, תושבת איזור המרכז להגיש תלונה למשטרה נגד החשוד, שנעצר זמן קצר לאחר מכן.