יונה אברושמי נעצר שוב ושוחרר

הוא מוכר בתור אסיר עולם לשעבר שהורשע ברצח פעיל "שלום עכשיו", אך כעת יונה אברושמי מסתבך פעם נוספת. בעלת הדירה שבה הוא מתגורר טוענת כי הוא מאיים עליה וגורם נזק רב לנכסיה. בית המשפט לא התרשם מהטענות והחליט לשחרור אותו לביתו בתנאי שישמור על מרחק מהאישה

חזר למעצר, אילוסטרציה (חדשות 2)

יונה אברושמי, אסיר העולם לשעבר שהורשע ברצח פעיל השלום אמיל גרינצוויג בהפגנת "שלום עכשיו" בשנות השמונים, נעצר אמש בחשד לגרימת חבלה לרכוש והסגת גבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, אברושמי, ששוחרר רק לפני כשנתיים לאחר שריצה 27 שנות מאסר, גרם באופן שיטתי נזק של בעלת הדירה שלו. האירוע החל לפני כשבוע, אז התלוננה בעלת הדירה כי האסיר לשעבר נוהג להיכנס לדירות נוספות שלה הנמצאות בסמוך בשל שיפוץ שנערך במקום.

לדבריה, אברושמי נוהג להיכנס לדירותיה בכל פעם שהיא מזמינה למקום בעל מקצוע, ואף גורם לנכס נזק רב הנאמד בעשרות אלפי שקלים. לטענתה הוא נוהג לעקור חוטי חשמל, לנפץ זגוגיות בדירה ולשבור את קירות הגבס - וזאת בין היתר על רקע הליך משפטי שקיים בין השניים.

עו"ד אבי עמירם (חדשות 2)

"כשמדובר באיש הזה, לא פלא שהמשטרה מיהרה לעצור אותו בלי לבדוק את הפרטים ומבלי לתת לו אפילו הזדמנות להסביר מה קרה", טען היום סניגורו, עו"ד אבי עמירם.

הבוקר הוא הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון - שם הוחלט לשחררו לביתו בתנאי שיעמוד בהגבלות ההרחקה שלו ממנה. "אני לא מאיים עליה", אמר אברושמי במהלך הדיון. "אני מתחייב ללכת משם בשעות שהיא מגיעה למקום. היא לא גרה שם, אלא אני".