שיחררו אמסטף בבית ספר - ונעצרו

מצלמות האבטחה שנפרסו ברחבי אור יהודה, עזרו בחודשים האחרונים בפענוח שני פשעים: נערים שחררו אמסטף מסוכן ללא רצועה בגן משחקים ובבית ספר, ואב שניסר מתקן כושר ציבורי כדי לחלץ אייפון. "המצלמות מאפשרות שליטה על הנעשה בעיר בכל שעות היממה", מסביר קב"ט העיר קובי אוליאל

חייכו, אתם מצולמים: רשויות מקומיות רבות פורסות ברחבי העיר מצלמות אבטחה, שהצילומים מהן מגיעים למוקד ממנו ניתן לעקוב אחר המתרחש בעיר. בעיריית אור יהודה, המצלמות סייעו לפענח שני פשעים בחודשים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בזכות הפריסה של רשת מצלמות אבטחה בעיריית אור יהודה, הצליחה המשטרה ללכוד עבריינים שחיבלו ברכוש העירייה ואף סיכנו את חיי התושבים. באחד המקרים, המצלמות תיעדו שני אחים צעירים שנהגו לשחרר כלב אמסטף ברחבי העיר ללא רצועה.

לאחר שהשניים הגיעו למגרש משחקים בעיר והבריחו מהמקום ילדים שחששו מהכלב המשוחרר, החליטו השניים לפרוץ לבית הספר "הדרים" בעיר ולשבור את המנעול, כדי לשחרר את הכלב המסוכן בחצר בית הספר. "הם נהגו להכניס את הכלב לבית הספר, לסגור את השער ולתת לו לעשות את צרכיו. הצבנו מצלמות בבית הספר, והשניים תועדו בערב שבת פורצים את בית הספר כדי להכניס את הכלב שלהם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט קובי אוליאל, קב"ט של עיריית אור יהודה.

ניסר את העמוד באגרסיביות (חדשות 2)

נזק של 15 אלף שקלים למתקן כושר

במקרה נוסף, נערה הפילה בטעות מכשיר אייפון לתוך עמוד של מתקן כושר ציבורי באחד הגנים בעיר. אביה של הנערה היה נחוש בדעתו להוציא את המכשיר מהעמוד, ובחר לעשות זאת בדרך יצירתית ולנסר את העמוד על מנת להוציא אותו משם.

האב תועד כשהוא מגיע עם מסור חשמלי, מזיז ילדה משם ומתחיל לנסר את העמוד. "העירייה ניסתה לסייע לו להוציא את הטלפון, אך לא הצליחו. האב 'לקח יוזמה אישית', הביא דיסק ושני חברים וחתך מתקן ספורט. הוא עשה נזק של 15 אלף שקל בלי לחשוב פעמיים", סיפר אוליאל.

מצלמות האבטחה לרוב יכולות לאתר מפגעים ברמה העירונית, אך גם במקרים של תלונות על רעש של ילדים בפארקים, לכלוך, ונדליזם וזיהום, המצלמות יכולות לעזור באיתור ההפרעה, בצד הקרבת הפרטיות של האזרחים.

"המצלמות בעיקר רואות את כל מה שנעשה בנקודות חמות בעיר, בבתי ספר, במגרשי ספורט - בעתיד גם יתועדו הכניסות והיציאות מהעיר", הסביר הקב"ט אוליאל. "הן מאפשרות לנו שליטה על הנעשה בעיר בכל שעות היממה. זה מסייע לנו לראות את בני הנוער משוטטים, מסייע לנו לשמור על הילדים בגנים בעיר".