לא השיב ביתו למוכר - חלונות בית העסק נופצו

כשאתם קונים דירה, כדאי לדעת מי המוכר: את הכלל הזה לומד על בשרו אייל מזוז, תושב ירושלים הסובל כבר ארבע שנים מהתנכלויות שכוללות ניפוץ שמשות בבית העסק שלו וגם הצתת רכבו. הכל החל כשהמוכר רצה פתאום לקבל את הבית בחזרה - ונענה בסירוב

איל מזוז לא ציפה שהדירה שקנה למשפחתו בשכונת גילה בירושלים תוחזר כך סתם לידי המוכרים. יום אחד, לדבריו, התעורר מוכר הבית והחליט שבגלל חלום שחלמה אשתו הוא רוצה את הדירה חזרה. כשמזוז סירב החל מסע התנכלויות שבשיאו נופצו זגוגיות העסק שלו ורכבו הוצת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בערך לפני ארבע שנים וחצי הגעתי לדירה", תיאר מזוז בריאיון לחדשות 2, "סגרתי חוזה, קניתי, גרתי בבית חודשיים, ואז אני מקבל טלפון מהמוכר, והוא אומר: 'אשתי חלמה שאמא שלה רוצה שנחזור לדירה, בוא נחליף', אמרתי לו שאני לא רוצה, ומאז הוא מטריד אותי". 

לטענת מזוז, הוא ומשפחתו סבלו בשנים האחרונות מהתנכלויות חוזרות ונשנות. רק לפני כשבועיים, שוב אלמונים ניפצו את זגוגיות העסק שבו הוא עובד כשבתמונות ניתן לראות בבירור שתי דמויות המתקרבות למספרה בבעלותו, מוודאים כי אכן מדובר במקום הנכון, ואז מתחילים במסע ההשחתה שלהם, חותמים בבעיטה ונמלטים מהזירה. "התחלתי לשים מצלמות, כל לילה במקום אחר, כמו גנב", אמר מזוז. "כאילו אני בורח ממשהו. במציאות ניפצו לי את הויטרינות שלוש פעמים".

האירועים האלו הצטרפו לניקובי צמיגים חוזרים ונשנים ברכבו של מזוז, עד שהעבריינים החליטו להצית את הרכב. "אני באותו מצב", טען מזוז. "עוד לא תיקנתי את החלונות כבר שלושה שבועות. אם אני אשים, ישברו לי אותם עוד פעם. ואם אני לא אשים, איך אני אשאר ככה? אני מפחד לקום בבוקר ולגלות ששוב שרפו ושוב פגעו לי וגם אני מפחד על הילדים שלי. מה יהיה השלב הבא, לפגוע בנפש?".

מזוז הגיש עד היום עשרות תלונות למשטרת ירושלים, כשהוא מקווה שהתערבות אינטנסיבית יותר מצידם תוכל לספק לו ולמשפחתו שלוות נפש בביתם. "פחד, פחד", תיאר מזוז את הרגשות העוברים עליו, "מי שיותר חזק, מי שיותר עבריין, הוא זה שיסתדר במדינה הזאת".