אלמונים עקבו אחר הרכב - והפעילו את המטען

החיסול הלילי של אדם המוכר למשטרה ברחובות הציף מחדש את החשש מגל טרור פלילי, אך במשטרה מנסים להרגיע: "ישנם מקרים כאלה לעיתים רחוקות". מהחקירה עולה כי אלמונים, שמקושרים לארגון פשע, הפעילו את המטען מרחוק על מנת לפגוע ביושבי הרכב

אדם אחד נהרג ושניים נפצעו

הטרור הפלילי הכה פעם נוספת: גבר המוכר למשטרה חוסל אמש (שבת) ברחובות, ואדם נוסף ששהה ברכבו נפצע קשה, לאחר שמטען שהוצמד לרכב הופעל. מהמידע הראשוני מהחקירה עולה כי אלמונים עקבו אחר המכונית ובשלב כלשהו במהלך הנסיעה הפעילו בשלט רחוק את המטען. יעדי החיסול הם "חיילים" של אחד מראשי ארגוני הפשע הפועלים בשפלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיצוץ העז הרעיד את שכונת המגורים, אך למרבה המזל רק עוברת אורח אחת נפצעה קל מההדף. משטרת רחובות ומרחב השפלה אספו ריאיות ועדויות בזירה ותשאלו עדי ראייה. חקירת החיסול, שבוצע על רקע סכסוך בין שתי משפחות פשע, הועברה ליחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז מרכז.

תנ"צ יהודה בן עטר, מפקד מרחב השפלה, אישר כי הנפגעים מוכרים למשטרה מסכסוכים קודמים בין ארגוני פשע מתחרים באזור השפלה. "אנחנו לא יכולים לקבוע אם מדובר בתאונת עבודה או לא", הוסיף.

תנ"צ בן עטר ביקש להרגיע מעט את החשש מפני גל טרור פלילי נוסף - לאחר שרוב החיסולים הפליליים בשנים האחרונות לא פוענחו: "אני לא חושב שהטרור הפלילי חוזר לרחובות - מדי פעם יש אירועים, לעיתים רחוקות, ואי אפשר להתעלם מכך".

נבדק החשד גם לתאונת עבודה

האירוע התרחש סמוך לשעה 21:20, אז התקבל דיווח על פיצוץ עז שנשמע בצומת הרחובות קלמן גבריאלוב וטוכמן שבעיר. מצבו של ההרוג הוגדר תחילה אנוש, והוא פונה עם יתר הפצועים לבית החולים, אולם כבר בדרכו לשם נאלצו פרמדיקים של מד"א לקבוע את מותו.

"בכביש סמוך לכיכר עמד רכב פגוע לאחר פיצוץ", סיפר פרמדיק מד"א ניר באבאי שטיפל בנפגעים. "סמוך לרכב שכבו שני גברים פצועים, אחד מהם גבר כבן 40. הוא היה עם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד, הוא היה מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים, פינינו אותו תוך טיפול ובדרך נאלצנו לקבוע את מותו".

ביום שישי בשבוע שעבר נהרג שי בכר (40) ובתו (17) נפצעה קל לאחר שמטען חבלה התפוצץ ברכבם בזמן נסיעה סמוך לתחנת הרכבת סוקולוב בהוד השרון. מהמשטרה נמסר כי הרקע לאירוע הוא פלילי, והאיש מוכר למשטרה. בעבר אף העיד בכר נגד ארגון הפשיעה של משפחת רוחן.