חשוד בעוקץ של 20 מיליון שקל גורש מהפיליפינים ונעצר בישראל

איש עסקים, שהיה מוכר מאוד בקרב ידוענים ואנשי בידור ומקורב לכמה מהם, נמלט מהארץ ב-2010 לאחר שעקץ חלק גדול מחבריו בסכום של כ-20 מיליון שקל. לאחר שגורש מהפיליפינים, הוא נחת הבוקר בארץ והועבר לידי משטרת ישראל

החשד: עקץ חברים וידוענים במיליונים (חדשות 2)

עד לפני שלוש שנים איש עסקים בן 35 שהוסגר הבוקר (א') לישראל נחשב לאושיה תל אביבית, עם חברים מפורסמים רבים. אלא שאז התברר כי הוא עקץ ישראלים רבים ובהם ידוענים בסכום מוערך של כ-20 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שנחשף דבר העוקץ הוא נמלט מהארץ, ובשנים שעברו מאז הוצאו נגדו מספר צווי מעצר בינלאומיים. בשבוע האחרון הצווים הללו הניבו תוצאות כשהחשוד, שהוכרז על ידי הרשויות בישראל כעבריין נמלט, גורש מהפיליפינים והוטס לישראל כשהוא מלווה בשוטרים פיליפינים.

הבוקר הוא נחת בנמל התעופה בן גוריון והועבר לידי משטרת ישראל. בהמשך היום הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב. תיק החקירה למפלג ההונאה של המשטרה.

בריאיון לחדשות 2 לפני כשנתיים, סיפר אחד הנעקצים: "הוא ממש נוכל מקצועי, עקץ פה אנשים בסכום של בין 20 ל-40 מיליוני שקלים. עקצו אותי ברמה שלא היה לי כסף לסיגריות". בעקבות ההודעה על הסגרתו הוא אמר הבוקר: "עשיתם לי את היום, אני שמח מאוד".

עו"ד רונן רוזנבלום שמייצג את החשוד מסר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי החקירה בעניינו בראשיתה. "היא מתבססת על מתלוננים שמסרו הודעותיהם בעיתוי תמוה. התלונות נגועות באינטרסים שונים שידועים לחוקרים. אני מקווה שממצאי החקירה יראו את הפער שבין הסיפורים למציאות".