נחשפה כנופייה שייצרה מטענים לחיסולים

הם ניהלו מעבדה מתוחכמת ופעלו זמן רב מתחת לפני השטח, אך היום הוגש נגדם כתב אישום. הותר לפרסום כי שלושת תושבי המרכז חשודים באספקת אמצעי לחימה לעבריינים לצורך חיסולים. על פי האישום, הם ייצרו את המטענים בבניין מגורים בלב נתניה

אחד מהטענים שנחשפו (דוברות מחוז דרום)

אחת מספקיות אמצעי הלחימה הבולטות לעבריינים נחשפה לאחרונה על ידי היחידה המרכזית במרחב לכיש - כך הותר הבוקר (א') לפרסום. חברי הכנופייה, נעצרו בתום חקירה סמויה במהלכה מנעו השוטרים ניסיון חיסול באמצעות מטען חבלה. נגד השלושה הוגש הבוקר כתב אישום בבית המשפט המחוזי בלוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטרים עצרו בסוף חודש יולי שלושה חשודים בסחר באמצעי לחימה בקרב גורמים פליליים. חלק מהמטענים שהיו מוכנים להפעלה, יועדו על פי החשד, לחיסולים במסגרת מאבק בין ארגוני פשיעה. הפרשה החלה עם קבלת מידע בימ"ר לכיש שלפיו יש כוונה להעביר מטעני חבלה לדרום במסגרת מאבק בין עבריינים, שיועדו לחיסולי חשבונות בקרב ארגוני פשיעה.

שלושת הנאשמים, שחר בן ויקטור אוחיון בן 31 מנתניה, שלמה בן יצחק פרץ בן 47 מבית הלוי ואלעד בן יעקב מסיקה בן 24 מהרצליה, נאשמו כי מכרו את המטענים על פי החשד תמורת מאות ואלפי שקלים. מהמשטרה נמסר כי הם הפעילו מעבדה בלב בניין מגורים הומה אדם בנתניה, שכללה מערכות הפעלה, חומרי נפץ, נפצים ואמצעים נוספים לייצור, הרכבת והפעלת מטענים.

על פי כתב האישום, אוחיון עסק בייצור מטעני חבלה מאולתרים והשגת אמצעי לחימה, ומכר אותם עם פרץ לאחרים, תמורת תשלום. עוד נטען כי אוחיון ופרץ מכרו לסוכן משטרתי סמוי שני חזיזים, המכילים תערובת נפץ. בכתב האישום מתוארים מקרים דומים נוספים.

"מדובר בחשודים מתוחכמים שניסו להסוות את פעילותם", אמרו ביחידה המרכזית. "אחת מהשיטות בה נקטו, הייתה הצמדת מדבקות וחותמות של יחידות צה"ליות למטענים כדי ליתן את הרושם שהמדובר במטענים השייכים לצה"ל".

החשודים מכחישים את המיוחס להם

כחלק מאיסוף הראיות כנגד הכנופיה הופעל שוטר סמוי, שהצליח לרכוש את אמונם של החשודים, ביצע עמם עסקאות ורכש מספר מטענים מוכנים להפעלה. אחד החשודים שימש כמציל בבריכה העירונית ועסק בזמן עבודתו במכירת והרכבת מטענים. החשודים נחקרו ובחקירתם הכחישו את המיוחס להם.

מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי אמר כי "מעצרם של מכיני ומפיצי המטענים עבור ארגוני הפשיעה מתווסף להגשת כתבי אישום אשר הוגשו לאחרונה בגין ניסיון לרצח בצומת גבעתי, למעצרים של מספר דמויות מרכזיות בארגוני פשיעה ושורה של מעצרים וכתבי אישום שהוגשו בתקופה האחרונה כנגד עבריינים ברובד הפשיעה החמורה והמסוכנת, בכל גזרת המחוז הדרומי".