הדיווח על הרצח באביחיל - והתגובה המביכה של המשטרה

בהקלטות מערב הרצח של איציק אלגבי במושב אביחיל באוקטובר האחרון נשמע איש מד"א, שהתקשר להזעיק את המשטרה, משוחח עם מוקד 100. אחרי השיחה הראשונה עם המוקדן הוא התקשר בשנית כדי לשאול מדוע הכוחות מתעכבים, והפעם ענתה לו מוקדנית שלא ממש הבינה על מה הוא מדבר

לאחר מעצר הכנופיה שביצעה את הרצח של איציק אלגבי במושב אביחיל באוקטובר האחרון, נחשפות הערב ההקלטות מערב הרצח שבהן נשמעת מוקדנית מוקד 100 של המשטרה והתנהלותה המביכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משפחת אלגבי בדיוק התכוננה לארוחת הערב במושב אביחיל באותו ערב של סוף אוקטובר. עומר דקה והאדי מוסא הגיעו לעוד יום של פריצות - הפעם בביתה של משפחת אלגבי. איציק אלגבי הגיע עם לחם לארוחת הערב - והפתיע את הפורצים. הם דקרו אותו במברג וחבטו בראשו. בתו לירן מצאה בחצר את גופת אביה ומיהרה להתקשר למד"א.

"אני צריכה אמבולנס דחוף לרחוב השומר 25 באביחיל. אני לא יודעת מה קרה לאבא, אני רואה אותו על הרצפה ויש דם. הוא לא מגיב לכלום. אין לו דופק ודם בראש. הוא לא נושם. הוא נראה מת", זעקה לירן בטלפון - והאמבולנסים נשלחו לזירה.

רוני, פרמדיק ממד"א שרון, נתקל בבעיה כשהזעיק את המשטרה. "יש לנו באביחיל מישהו שאנחנו עושים לו החייאה, שהמשפחה שלו הגיעו לבית שלו. מצאו אותו בתוך שלולית של דם ואין לו דופק", אמר בשיחה שקיים עם מוקד 100 של המשטרה.

"והוא מת שמה?", ענה לו המוקדן. "אנחנו עושים לו החייאה עדיין", השיב רוני שחשש שהשוטר לוקח ממנו עדות. "אני רושם את כל הפרטים ורושם מילה במילה, אבל לא לוקח עדות. כל מה שאתה יודע אתה תגיד לי", הפציר בו המוקדן מהמשטרה - והשיחה הסתיימה.

המוקדנית לפרמדיק מד"א: "איזה פצוע? אתה רציני?"

כשרוני ממד"א הבחין שכוחות המשטרה מתעכבים, הוא התקשר פעם נוספת למוקד 100 - אז ענתה לו מוקדנית. "שלום, זה רוני ממד"א שרון. יש לכם קריאה לגבי אביחיל השומר 25?", שאל. "באיזו עיר?", שאלה המוקדנית. "באביחיל. תדווחי לשוטרים שכנראה ירו בו", אמר רוני.

"במי?", תהתה המוקדנית. "בפצוע מאביחיל", השיב לה הפרמדיק שנדהם לגלות כי השוטרים לא בהכרח מודעים למה שאירע. "מה, אתה רציני?", השיבה לו המוקדנית שחשבה כי התקשר כדי לעבוד עליה. "לא, התקשרתי כדי לצחוק", התבדח הפרמדיק.

"רגע, שנייה. איפה אמרת האירוע?", ניסתה המוקדנית להבין מה בדיוק קורה. "בואי נתאפס. אני רוני ממד"א שרון. אני נמצא באביחיל, המושב ליד נתניה. אנחנו דיווחנו על מישהו שנמצא מת מחוץ לבית ושעושים לו החייאה. עכשיו קיבלנו דיווח שהוא פצוע ירי, וכנראה מדובר בפלילים", אומר לה רוני.

"הניידת בדרך בכל מקרה, אבל אני אציין את זה", אמרה המוקדנית - והשיחה הסתיימה.