חשד: חייל מכר נשק למניחי המטענים בסניף "טיב טעם" בת"א

איש קבע נעצר בחשד למעורבות במכירת אמצעי לחימה לעבריינים החשודים בהנחת מטענים בסניף "טיב טעם" ברחוב אבן גבירול בת"א על רקע פלילי. יחד איתו נעצר אזרח החשוד בתיווך בעסקת הספקת אמצעי הלחימה

(גוגל סטריט ויו)

התפתחות בחקירת הנחת המטענים בסניף "טיב טעם" בתל אביב: חייל צה"ל ואזרח נעצרו בחשד שהיו מעורבים בהספקת אמצעי הלחימה לביצוע המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היחידה המרכזית לחקירות מיוחדות בצה"ל ומשטרת מחוז תל אביב עצרו את החייל, בשנות ה-20 לחייו, המשרת כאיש קבע בצה"ל. החייל חשוד כי סיפק אמצעי לחימה צבאיים לגורמים עבריינים, בעוד האזרח שנעצר חשוד כמי שתיווך בין הצדדים.

האזרח העצור יובא בהמשך היום לדיון הארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב, ואילו החייל יובא לדיון הארכת מעצרו מחר.

פצוע בינוני בפיצוץ

לפני כשלושה שבועות עצרה המשטרה עבריין המוכר למשטרה, שהיה בעברו יעד מרכזי עבור חוקרי משטרת תל אביב, בחשד למעורבות בהנחת המטענים.

במהלך חודש מרס התרחש פיצוץ בעקבות הנחת מטען בסניף "טיב טעם" מול כיכר רבין שבתל אביב. הפיצוץ גרם להתלקחות ולשריפה בחנות, שהובילה לפציעתו של אדם אחד שפונה במצב בינוני לבית החולים.

עשרה ימים לאחר מכן הוזעקו השוטרים פעם נוספת לסניף, זאת בשל דיווח על חפץ חשוד שהתגלה בסמוך לחנות. בעקבות הדיווח הגיעו צוותי שיטור גדולים יחד עם צוותי הצלה וכיבוי אש למקום.

עם איתור המטען בסניף "טיב טעם", פתחה המשטרה בחקירה לבחינת נסיבות המקרה. השוטרים הצליחו למצוא טביעות אצבעות על המטען שבסופו של דבר לא התפוצץ, ועצרה את העבריין המוכר ושלושה חשודים נוספים שהיו מעורבים על פי החשד בהנחת המטענים. במשטרה ציינו כי להערכתם, הרקע להנחת המטענים הוא סכסוך עסקי, אך יחד עם זאת נבדקים גם כיווני חקירה נוספים.