התאונה בכביש 6: נהג האוטובוס חשוד בהריגה

החיילים טוראי חי בן-נעים, בן 19 מראשון לציון וסמ"ר כפיר דהרי, בן 22 מיבנה, הם שניים מהרוגי התאונה בכביש 6. נהג האוטובוס אמר לחוקריו: "נסעתי ישר, לא שיחקתי בפלאפון, והנוסעים לא הסיחו את דעתי". נהג המשאית שוחרר בתנאים מגבילים

בתום חקירה ראשונית של זירת התאונה הקטלנית בכביש מספר שש, הודיעה הערב (א') המשטרה כי נהג האוטובוס חשוד בהריגה. לפי שעה, לאחר ששני הנהגים נחקרו במשטרה, מתמקדים חוקרי התנועה באפשרות שנהג האוטובוס לא היה עירני מספיק. בהתנהלות של נהג המשאית לא נמצא כל פגם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, הותר הערב לפרסום שמם של שני החיילים שנהרגו באירוע: טוראי חי בן נעים, בן 19 מראשון לציון וסמ"ר כפיר דהרי, בן 22 מיבנה. הודעה נמסרה למשפחותיהם.

טוראי חי בן נעים. נהרג בתאונה (פייסבוק)

נהג האוטובוס, שהתנגש במשאית זבל שעמדה בצד הכביש טען בחקירתו במרחב לכיש כי נהג לפי החוק. "נסעתי ישר כפי שמחייב אותי החוק, הייתי מרוכז בדרך ולא שוחחתי בטלפון הנייד", סיפר לחוקרים. עוד הוסיף הנהג בחקירתו כי איש מהנוסעים לא הסיח את דעתו. 

נהג המשאית, חיים צרפתי, שעמד בעת התאונה בצד הדרך בשל תקלה, שוחרר לביתו בתנאים מגבילים. פרקליטו של נהג האוטובוס, עו"ד יעקב שקלאר, מסר: "מרשי נהג כמתבקש ממנו. אין לו שום תרומה או אחריות לתאונה".

מוקדם יותר טען הפרקליט, כי "על הכביש היה מכשול שלא ניתן היה להבחין בו. הייתה למעשה משאית אחרת שהעגלה שלה ייתה תקועה באמצע הכביש. המכשול הזה הוא שגרם לפגיעה באוטובוס".

כבר הערב נערך שחזור לאירוע הקשה, ובמשטרה מקווים שהדבר יצליח לשפוך אור על הנסיבות שהביאו להתרחשותה.

זירת האירוע הקשה (משטרת ישראל)

על פי חוקרי התאונות בזירה, בשלב מסוים הבחין נהג המשאית כי המנוע חם מדי - ועצר את כלי הרכב הכבד בשולי הכביש לבדיקה. כמה דקות לאחר מכן התקרב האוטובוס, פגע בו מאחור והמשיך בנסיעה כשצידו הימני מתחכך במשאית ונפגע קשות - עד שנעצר.

תאונה קטלנית בכביש שש - הסיקור המלא:

תאונה בין אוטובוס למשאית בכביש 6

נהג המשאית: "זה סרט אימה"

מד"א: "הייתה תקלה חמורה בהגעת הכוחות"