הרצח באביחיל: אחד החשודים ישמש עד מדינה

בדיון בהארכת מעצרם של החשודים ברצח איציק אלגבי ז"ל התברר כי אחד מארבעת הפלסטינים החשודים במעשה חתם על הסכם עד מדינה עם הפרקליטות ויפליל את חבריו. בנוסף, הוגשו היום לבית המשפט הצהרות תובע נגד החשודים, שמעצרם הוארך בחמישה ימים

החשוד הפך לעד מדינה (חדשות 2)

אחרי שאתמול הותר לפרסום כי נעצרו ארבעה חשודים ברצח איציק אלגבי במושב אביחיל לפני כתשעה חודשים, הבוקר (ה') בדיון הארכת מעצרם של החשודים, נחשף כי הפרקליטות חתמה על הסכם עד מדינה עם אחד מהם, בתמורה להפללת חבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחוז מרכז במשטרה הגיש היום הצהרת תובע לבית משפט השלום בפתח תקווה, נגד שניים מהחשודים ברצח אלגבי בחצר ביתו שבמושב. בנוסף, האריך בית המשפט את מעצרם של החשודים עד יום שני.

אתמול הוסר צו איסור הפרסום על פרטי חקירת הרצח שבוצע בחודש אוקטובר האחרון, ונחשף כי לפני כחודש וחצי נעצרו ארבעה פלסטינים מטול כרם שהיו חברים בכנופיית פורצים. במהלך החקירה הופתעו החוקרים לגלות שמדובר בכנופיה שהייתה אחראית ליותר מ-60 פריצות בשרון. הכנופיה אף הודתה בפריצות האלה, וחלק מחבריה גם שיחזרו את רצח אלגבי.

זירה ללא קצה חוט

הרצח אירע באוקטובר האחרון כשבני משפחת אלגבי התיישבו לאכול ארוחת ערב. כשנכדו של איציק ביקש לחם הוא ירד ליחידת הדיור שממוקמת בסמוך לביתו, שבה מתגוררת אחת מבנותיו לירן. הוא ראה שכנופיית הפורצים מנסה לפרוץ לדירה, וכשניסה לעצור אותם דקר אותו למוות אחד החשודים באמצעות מברג.

בתו של אלגבי לירן הבחינה שהוא מתמהמה להגיע בחזרה, אז הלכה ליחידת הדיור וראתה את אביה מתבוסס בדמו. היא הזעיקה את מד"א ובמקביל, הפרמדיקים תדרכו אותה בטלפון כיצד לבצע בו החייאה. הפרמדיקים שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו.

כוחות משטרה בפיקודו של ניצב משנה אילן מור הגיעו לזירה, סרקו אותה בתקווה למצוא קצה חוט אבל התברר להם שיש להם עסק עם כנופיה מקצועית במיוחד: לא היה בזירה די.אן.איי, המצלמות ביישוב לא קלטו אותם וגם איכון הטלפונים שלהם לא עזר.