בגלל הדרת נשים: אוטובוס נרגם באבנים

אישה שנסעה בקו אוטובוס בבית שמש התבקשה על ידי אחד הנוסעים לעבור למושב האחורי, היא סירבה ובמקום התפתחה מהומה שבסופה יידו חרדים אבנים לעבר אטובוסים חולפים. כוחות משטרה רבים הוזעקו למקום

הדרת הנשים חוזרת לבית שמש: גבר חרדי שנסע באוטובוס בקו 471 של חברת אגד בעיר דרש מאחת הנוסעות לעבור לחלקו האחורי, זאת בזמן שנוסעים חרדים נוספים מנעו מהנהג להמשיך בנסיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות האירוע נפתחה מהומה במקום ומספר חרדים החלו ליידות אבנים לעבר האוטובוס וניפצו את שמשותיו. זמן קצר לאחר מכן נרגמו שני אוטובוסים נוספים, להם נגרם נזק רב. איש לא נפגע בתקרית האלימה.

המשטרה שהוזעקה למקום עיכבה את האיש שחשוד בקריאות נגד האישה ואת אשתו שניסתה למנוע מהמשטרה להגיע אליו. שני בני אדם נוספים נעצרו בחשד שיידו אבנים והם יובאו לדיון בהארכת מעצרם. כוחות משטרה רבים הוזעקו למקום על מנת למנוע מקרים נוספים.

האוטובוס שנרג באבנים, היום (קבוצת העיתונאים רוטרניק)

נהג האוטובוס: ילדים קטנים התחילו לבכות

"פתאום ראיתי חרדי מוציא פטיש מהכיס - ואז מנפץ את שמשת האוטובוס. הוא שבר את החלונות בזמן שהאוטובוס היה מלא בנוסעים", סיפר פיראס שחאדה, נהג האוטובוס בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "היו באוטובוס ילדים קטנים שהתחילו לבכות ולצרוח, זה היה מבהיל מאוד".

"קבוצה של אנשים עצרה את האוטובוס וניסתה לנפץ את כל החלונות של הרכב עם פטיש", סיפר משה, נוסע באוטובוס אחר שהותקף, בשיחה עם חדשות 2. "היו שניות ארוכות של היסטריה ופחד באוטובוס, אבל אחרי כמה זמן הם התפנו והצלחנו לברוח משם".

חבר הכנסת הרב דוב ליפמן מ"יש עתיד" גינה בחריפות את המקרה האלים. "אירועים מסוג אלו של הדרת נשים הם תופעה פסולה שצריכה להיעלם מהעולם", אמר ליפמן. "גם בתורה נאסר על השפלת נשים ואין מקום לתופעה כזו בחברה הישראלית".

גם אלי כהן, המתמודד לראשות העיר בבחירות הקרובות הגיב לאירועים. "שוב האלימות וההסתה של הקיצוניים כנגד כלל הציבור בעיר חוזרת על עצמה", אמר. "לא יעלה על הדעת שתושבי בית שמש יפחדו להסתובב חופשי, אנו נגדע את התופעה הזו".

דובר אגד, רון רטנר, מסר בתגובה: "אגד מגנה בכל תוקף כל ניסיון לכפות הסדרי ישיבה באוטובוס וכל ניסיון לנקוט באלימות מילולית או פיסית כלפי מי מהנוסעים או הנהג. אנו מצפים שמשטרת בית שמש תאתר את קומץ הפורעים ותמצה איתם את הדין באופן מרתיע, אשר יעקור מהשורש התנהגות בלתי נסבלת זו".

משפחת מרגוליס החליטה לעזוב

האירוע הזה מתרחש כשנה וחצי לאחר שנחשף ב"אולפן שישי" סיפורה של הילדה נעמה מרגוליס, תושבת העיר שחרדים תקפו אותה וירקו עליה בדרכה לבית הספר. השבוע החליטה משפחת מרגוליס לעזוב את העיר.

"אני עדיין לא קולטת את זה. אני צריכה לעשות מה שטוב בשבילי ובשביל המשפחה שלי, ואני מצטערת אם זה כן יכאב, אבל זאת החלטה אישית וזאת החלטה שלי ושל בן הזוג שלי. אני רוצה את השקט שלי בחזרה", סיפרה הדסה מרגוליס, אמה של נעמה. "אני באמת חשבתי שאני אגור כאן כל החיים שלנו, אבל לא תמיד יוצא לפי מה שאנחנו חושבים".