המשטרה על המאבטח שירה בעורך דינו: "רצח את האב ובתו בדם קר"

בית המשפט דן בהארכת מעצרו של טדסה גטהון, החשוד ברציחתם של עו"ד נתן ז'ורנו ובתו ימית בשבוע שעבר בירושלים. נציג המשטרה אמר בדיון: "מרגע כניסתו לחדר ועד יציאתו עברו מספר שניות, לכן הטענה שקדם לירי ויכוח אינה מתיישבת עם הראיות"

"רצח בקור רוח", גטהון בבית המשפט (יוסי זילברמן, חדשות 2)

בבית משפט השלום בירושלים נערך דיון בהארכת מעצרו של טדסה גטהון, בן 50, החשוד בביצוע הרצח הכפול של עו"ד נתן ז'ורנו ובתו ימית בירושלים בשבוע שעבר. נציג המשטרה רב-פקד ידידיה יעקב אמר במהלך הדיון כי "מהחקירה עולה כי החשוד ביצע את הרצח בקור רוח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בבדיקה שנערכה לחשוד על ידי הפסיכיאטר המחוזי נמצא כי הוא כשיר לעמוד לדין", הבהיר רפ"ק יעקב. "בבדיקה עלה כי לגטהון יכולת שיפוט והבנה תקינים ללא סימפטומים פסיכוטיים".

נציג המשטרה הוסיף כי "עורך הדין ז'ורנו חש מאוים מגטהון כבר בסוף חודש נובמבר. הוא התקשר למשטרה וביקש שיגיע שוטר למקום ואמר כי הוא חושש לחייו. שוטר שהגיע למקום ביקש מעורך הדין שיגיש תלונה, אך השוטר שלא היה מודע לאיומים רק הרחיק את גטהון מהמקום. ז'ורנו לא רצה להגיש תלונה ואמר כי הוא אדם מסכן".

התלונן נגדו בעבר. נתן ז'ורנו ז"ל (המשפחה)

החשוד ממשיך לשתוק בחקירה

"לאחר שוועדת האתיקה בדקה את התלונה שהגיש החשוד נגד ז'ורנו היא מצאה כי לא נפל פגם בהתנהלותו של עורך הדין", הדגיש רפ"ק יעקב. "ז'ורנו לא היה חייב לו כסף ולא נפל פגם בהתנהלותו. למעשה, החשוד הוא זה שהיה חייב כסף לעורך הדין ז'ורנו".

על פי ממצאי החקירה, גטהון הגיע בבוקר הרצח לבניין כלל בירושלים, קרא עיתון, נכנס למשרדו של עורך הדין נתן ז'ורנו וירה בו מטווח קצר. לאחר מכן, הוא יצא מחדרו, ירד למבואה וירה גם בימית ז'ורנו. "מרגע כניסתו לחדר ועד יציאתו עברו מספר שניות, לכן הטענה שקדם לירי ויכוח אינה מתיישבת עם הראיות", הסביר נציג המשטרה בדיון.

בחקירתו ממשיך החשוד לשמור על זכות השתיקה. צוות החקירה עימת אותו עם הראיות הפורנזיות ובתגובה הוא ענה לחוקרים: "קודם צריך לדבר עם עורך הדין שלי ואז אדבר עם השופט" ואז חייך. המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו בשמונה ימים עד הגשת הצהרת תובע בעניינו.