אישום נגד בן משפחת פליסיאן נוסף: ניסה להשיג נשק כדי לפגוע

בני פליסיאן, אחיו של חגי הנאשם ברצח בברנוער, הואשם בניסיון שידול לעסקה בנשק. זאת, לאחר שהוקלט מבקש מעד המדינה בפרשת הברנוער לספק לו אקדח על מנת לפגוע באדם אחר, שבו חשד כי הצית את רכבו. "מדובר בעבירה חמורה מאוד, שאילולא הייתה נמנעת קשה לדעת מה היה קורה", קבע השופט

כתב אישום חמור, בני פליסיאן (חדשות 2)

הסתבכות נוספת של בן משפחת פליסיאן: בית המשפט התיר לפרסם כי הוגש כתב אישום חמור נגד בני פליסיאן, אחיו של חגי פליסיאן הנאשם ברצח בברנוער, בגין ניסיון להשיג נשק מעד המדינה באותה פרשה על מנת לפגוע באדם אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפרטי כתב האישום עולה, כי פליסיאן יצר קשר עם עד המדינה בפרשת הברנוער וניסה להשיג באמצעותו, בשתי הזדמנויות שונות, נשק על מנת לפגוע באדם נוסף. השיחות בין השניים הוקלטו על ידי עד המדינה והן שאפשרו להגיש את כתב האישום החמור.

פליסיאן ניסה להשיג את הנשק כדי לפגוע בצעיר, שחשד בו כי שרף את רכבו הפרטי וגרם לו לנזק הנאמד באלפי שקלים. בהקלטות הוא אף נשמע כשהוא מביע רצון לפגוע באיש ו"להפוך אותו לנכה ואף מעבר לכך", כלשונו. בבית המשפט טען פרקליטו של פליסיאן כי מדובר בהתרברבות בין שני בחורים צעירים בעלי היכרות משותפת משכונת פרדס כץ בה גדלו.

נאשם בפרשת הברנוער, חגי פליסיאן (חדשות 2)

"מדובר בעבירה חמורה מאוד, שאילולא הייתה נמנעת, קשה לדעת מה היה קורה", קבע שופט בית המשפט שהתיר היום לפרסם את הפרשה. "אם היה מצליח להשיג את הנשק, ולבצע את שתכנן, אזי מדובר במעשים ברף הגבוה של החומרה".

כזכור, טלטלות רבות עברו בחודשים האחרונים על בני משפחת פליסיאן. בחודש יוני האחרון נעצר האח הבכור חגי בחשד שביצע את הרצח במועדון הנוער הגאה לפני כארבע שנים, כשירה למוות בשני צעירים ופצע 11 נוספים. בכתב האישום נגדו מתואר כיצד נכנס חגי למועדון ופתח בירי ללא הבחנה מתוך כוונה לנקום על אונס לכאורה, שעבר קרוב משפחתו שהיה קטין באותה שעה על ידי מנהל המקום שאול גנון.

נחשד ושוחרר, יעקב פליסיאן (חדשות 2)

בחודש שעבר נעצר על ידי המשטרה אח נוסף, יעקב, בחשד כי אנס עורכת דין שהגיעה כדי לבקש ממנו לייצג את אחיו. במהלך דיון בעניינו חשפה המשטרה כי בבדיקת פוליגרף שנערכה לו על ידי החוקרים הוא נמצא דובר אמת ולכן שוחרר בהמשך. בהמשך טען כי עורכת הדין ניסתה להתנקם בו מאחר ולא הסכים כי תייצג את המשפחה.

נפל אל מותו, אור פליסיאן (פייסבוק)

לפני כשלושה שבועות נהרג האח הצעיר במשפחה, אור, לאחר שנפל ממרפסת הקומה התשיעית בבניין בנמצא בבנייה, שבו עבד בבני ברק. מאוחר יותר אמרה אמו כי אור בן ה-15 עבד כדי לעזור למשפחה לממן את ייצוגו המשפטי של חגי וטענה כי ההאשמות בפרשת הברנוער הן שהביאו למותו של בן הזקונים.