מעון ראש הממשלה רכש משקאות ב-100 אלף שקל

בדיקת חדשות 2 חושפת את הסכומים הנכבדים שהוציא בית ראש הממשלה על משקאות אלכוהוליים. "ביבי לוקח המון יין לאירועים שלו", סיפר אחד הספקים. "היינו מקבלים תקציב 25 אלף שקל - ואז קונים עד שגומרים את הסכום הזה". משרד רה"מ: "הסכום תואם את הערכות חשב המשרד על סמך צריכת בקבוקי השתייה במעון הרשמי מאפריל 2009"

משקאות אלכוהוליים ב-100 אלף שקל בבית ראש הממשלה: לאחר הפרסום ב"הארץ" לפיו רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו, נטלה לכיסה כספים שלא כדין מדמי פיקדון על בקבוקי משקה שהצטברו במעון ראש הממשלה, בדיקת חדשות 2 מגלה את הסכומים שבהם נרכשו המשקאות, מרביתם אלכוהוליים, על חשבון המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משרד ראש הממשלה קנה משקאות אלכוהוליים משני ספקים: על פי התיעוד שהגיע לידי חדשות 2, נרכשו בשלושה חודשים בסוף 2010 משקאות בסך 50 אלף שקלים - ובתקופה נוספת, חלקה חופפת, נרכשו משקאות נוספים בעוד 25 אלף שקלים. תיעוד נוסף מציג סכום דומה לתקופה של שנה וחמישה חודשים.

על פי התיעוד הזה בלבד, נרכשו משקאות בסך 100 אלף שקלים במשך כשנתיים. מכאן שהצטברו בבית ראש הממשלה לא מעט בקבוקים שהיה למחזר, רק שהכסף תמורתם אמור היה להיכנס חזרה לקופת המדינה. "ביבי לוקח המון יין לאירועים שלו", סיפר אחד הספקים. "היו מקבלים תקציב 25 אלף שקל, ואז קונים כל פעם קצת עד שגומרים את הסכום הזה".

"הגברת נתניהו לקחה את סכומי מחזור הבקבוקים לכיסה"

אל תחנת המיחזור של תאגיד אל"ה בדרום ירושלים היה מגיע מעת לעת ויקטור סרגה, נהגה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, ובאמתחתו שקית עם בקבוקים ריקים. "היה מביא הנהג שלה, של שרה, 60 שקל בחודש, מבערך 200 בקבוקים", סיפר אחד העובדים במקום לחדשות 2.

פעם בחודש, כך לדבריו, היה מגיע עם הנהג עם בקבוקי השתייה הריקים - ומקבל תמורתם את סכום הפיקדון במזומן ועוזב את המקום. ייתכן שהסיפור לא היה מעניין איש, אלמלא עדויות העובדים לשעבר במעון ראש הממשלה - ולפיהם הגברת נתניהו לקחה את הכסף לכיסה בסכומים שהצטברו לאלפי שקלים.

בשיחה עם עובד לשעבר בבית ראש הממשלה, הוא טען כי מדובר היה בכמות גדולה מאוד של בקבוקי משקה: "כשאני הייתי איתו זה היה הרבה, נסעתי לעזור לו, זה היה 100-120. שקיות שחורות כאלה, העמסנו ונסענו. תעשה פעם בשבוע, פעמיים בשבועיים 60 שקל זה יוצא לך בחודש הרבה כסף".

"משפחת נתניהו החזירה למדינה 4,000 שקלים מפיקדון הבקבוקים"

עדות זו תומכת את עדותו של מני נפתלי, לשעבר אב הבית בבית ראש הממשלה, התובע כעת את המדינה על עוולות שנגרמו לו לכאורה במהלך שהותו בבית ראש הממשלה. נפתלי טען כי נתניהו הורתה לעובדים להחזיר את הבקבוקים לתחנת המיחזור ולנקודות האיסוף במרכולים ולמסור לה את הכסף שניתן להם בתמורה.

עד כה טענה משפחת נתניהו כי מדובר בטענות שקריות, אלא שהיום פרסם אמיר אורן בעיתון "הארץ" כי משפחת נתניהו החזירה למדינה בשנת 2013 4,000 שקלים שהם כספי הפיקדון שנטלה שרה נתניהו לכיסה. הכספים הללו שייכים למדינה, שכן בקבוקי המשקה נרכשים כולם מכספי הציבור מכספים לא מבוטלים.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "בחודש מאי 2013 העבירה משפחת נתניהו ביוזמתה המחאה בסך 4,000 ש''ח לחשבות משרד ראש הממשלה. הסכום הנ''ל תואם את הערכות חשב המשרד על סמך צריכת בקבוקי השתייה במעון הרשמי מאפריל 2009. ההמחאה הופקדה בחשבון הבנק של משרד ראש הממשלה".