לא מפסיק לעקוץ: התחזה ושלשל לכיסו מיליון שקלים

בית המשפט האריך היום בשבעה ימים את מעצרו של גבר בשנות ה-30 לחייו מת"א, בחשד שביצע מעשי מרמה וכך שלשל לכיסו מיליון שקלים. הוא רכש ציוד מבתי עסק שונים ומכר אותו לצד שלישי. הוא גם חשוד שהתחזה לראש ארגון פשע. המשטרה: זה דפוס חוזר והחשוד נכלא בעבר על אותן עבירות

לא מפסיק לעקוץ (חדשות 2)

העוקץ מכה שוב: המשטרה עצרה אתמול (א') גבר בשנות ה-30 לחייו מת"א, בחשד שהתחזה לעובד של חברת כרטיסי אשראי וכך הונה לקוחות של בתי עסק במרכז במיליון שקלים. בנוסף, עולה חשד כי הוא התחזה לראש ארגון פשע וכך ניסה לסחוט בעלי עסקים בדרך של איומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, האיש התחזה לעובד של חברת כרטיסי אשראי, התקשר לחנויות שונות, וסיפר להם שיש בעיה בהעברת הכספים של כרטיסי האשראי. כך למעשה על פי המשטרה, הוא קיבל לידיו רשימות עם מספרי כרטיס אשראי ותעודות זהות של לקוחות. באמצעותם, הוא ביצע רכישות של מכשירי חשמל, מתנות, ביגוד, הלבשה תחתונה, אופניים חשמליים, חנויות תכשיטים ועוד. על פי הערכת המשטרה, הוא גנב עד כה לפי החשד מיליון שקלים מ-27 בתי עסק.

דרך הפעולה של החשוד התנהלה כך: הוא היה נוהג לשלוח נהג מונית או הובלה מטעמו שיאסוף את הסחורה שרכש, העביר אותה לצד שלישי - ואת הכסף היה משלשל לכיסו. אתמול הוא נעצר על ידי שוטרי מפלג ההונאה במחוז תל אביב ובית המשפט האריך את מעצרו היום בשבעה ימים. בת זוגו שנעצרה יחד איתו נשלחה למעצר בית בחשד ששימשה גורם מתווך. בנוסף, נהג מונית מרמת גן נעצר בחשד להעברת הסחורה וגבר ואישה נוספים מאשדוד נעצרו בחשד שרכשו את הציוד, ביודעם את מקורו.

נכלא בעבר ל-3 שנים בגין מעשים דומים

על פי המשטרה, מדובר בנוכל שלא מוותר, גם לאחר שנשפט ונכלא על מעשי המרמה שלו. כבר במהלך שנת 2009 הוא הורשע בבית משפט בגין עבירות של מרמה, התחזות ושימוש בכרטיסי אשראי וכדומה. שלושה חודשים לאחר שחרורו הוא נעצר על אותן עבירות, נכלא לשלוש שנים, ושוחרר באוקטובר 2012 - ואז חזר על פי החשד למעשיו.

עו"ד רותם טובול (יח"צ)

עו"ד רותם טובול, המייצגת את החשוד אמרה בתגובה כי "החקירה נמצאת בשלביה הראשונים ולא ניתן כעת למסור פרטים נוספים. אשת החשוד שוחררה לביתה".