ביקשו להכיר גברים - ונעקצו

קבוצת נשים טוענת כי גבר שהכירו באתר הכרויות עקץ אותם בכך שהלווה מהן כספים וגנב מהן טלפונים חכמים ואז ברח. "נכנסתי לאתר הכרויות כדי להכיר בני זוג וניצלו את החולשה שלי", סיפרה אחת המתלוננות, "זה פוגע, מתסכל ומעליב"

ט' מאזור המרכז שייכת לקבוצה המכנה את עצמה "נפגעות שלומי". 16 נשים חברות בקבוצה, וכולן טוענות שנעקצו על ידי בחור בשם שלומי יפרח, שפנה אליהן באינטרנט. "פגעו לי בבטן הכי רכה, במקום שהכי כואב", סיפרה ט' לחדשות 2. "נכנסתי לאתר הכרויות כדי להכיר בני זוג, וניצלו את החולשה שלי. זה פוגע, מתסכל ומעליב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי טענות הנשים, יפרח פנה לעשרות בחורות והציע להן להיפגש. כשנפגשו, סיפר לכולן את אותו הסיפור. "הוא סיפר שאמא שלו מנתחת מוח ושאבא שלו הוא איש עסקים מאוד מצליח", תיארו הקורבנות, "הוא הציג את עצמו כבחור עם משפחה מאוד אמידה, עם ערכים מאוד גבוהים. הייתה לו איזו אקסית שנפטרה מסרטן, כדי לעורר רגשנות כלפיו, רחמים. הוא סיפר שהוא חונך ילד עם סרטן. הוא חי בארצות הברית, ובילדות היה לו סוג של סרטן. בצבא הוא סיפר כי היה נווט".

הנשים, שהוקסמו מסיפורו של הגבר הנאה והרגיש לא היססו לעזור כשביקש מהן הלוואות. ביניהן הייתה גם ט' שהכניסה אותו אל ביתה. "הוא גר אצלי בבית", סיפרה ט', "בכל לילה הוא היה יוצא וטוען שהוא הולך לעבוד. הוא עובד באינטל, עובד מול חו"ל. הוא היה מבקש ממני כל הזמן להלוות לו כספים, כי נגנבה לו הוויזה ונגנב לו הארנק. כל פעם עוד קצת ועוד קצת ועוד קצת".

הקשר בן ארבעת החודשים הסתיים כאשר שלומי נעצר בחשד לביצוע עבירה דומה באישה אחרת. שני כתבי אישום כבר הוגשו נגדו על קבלת דבר במרמה והמשפטים עדיין מתנהלים. יותר ויותר נשים הבינו שהן לא לבד. כאשר יצרו קשר אחת עם השנייה הן גילו שהיו כאלה שגנב להן טלפונים חכמים וכאלה שניסה למכור להן את אותם טלפונים.

מהסנגוריה הציבורית שמייצגת אותו נמסר כי "ההליך הפלילי נגד שלומי יפרח עדיין מתנהל וחומר החקירה טרם הועבר. המקום לבירור הטענות הוא בית המשפט, פרסום כתבה עם העדים הצפויים להעיד במשפט עלול לפגוע בהליך הפלילי".