חיסול כפול בכביש 5: שני הרוגים בפיצוץ ברכב

מחקירה ראשונית עולה כי מטען חבלה התפוצץ ברכב בשעה שעצר ברמזור בצומת ירקונים. הרכב נשרף כליל, שני בני אדם נהרגו ושניים נוספים נפצעו קל. במשטרה בודקים האם ההרוגים היו מעורבים בסכסוך עם גורמי פשיעה באזור השרון

שני בני אדם נהרגו הלילה (ה') בפיצוץ מטען חבלה ברכב בצומת ירקונים בסמוך לפתח תקווה. שניים נוספים נפצעו באורח קל כתוצאה מהפיצוץ. לפי החשד מדובר בחיסול כפול ונבדק האם השניים היו מעורבים בסכסוך עם גורמי פשיעה באזור השרון. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו שידור ישיר מזירת האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית עולה כי הרכב נסע מכיוון מזרח למערב וכשעצר ברמזור שבמחלף אירע הפיצוץ. צוותים של מגן דוד אדום ומשטרה הוזעקו למקום ומצאו רכב שנפגעים בתוכו. בתום פעולות החייאה נמרצות - נאלצו לקבוע את מותם בזירה. רסיסים של המטען נמצאו במרחק של 50-60 מטרים מהרכב. 

זהותם של ההרוגים טרם ידועה ונסיבות האירוע נבדקות. מכרים וקרובים של הנפגעים שהגיעו למקום וגילו את שאירע - פרצו בזעקות שבר. "זה נראה כמו זירת פיגוע, האש הייתה מאוד חזקה", סיפר איציק לבל, מתנדב זק"א שהגיע למקום, "זו זירה מאוד קשה". 

מפקד מרחב שרון במשטרה, ניצב-משנה אילן מור, אמר: "נעשה הכל על מנת להגיע לזהות המבצעים". עם זאת, מסר כי אינו יכול למסור כל פרט לגבי זהות הקורבנות. "האירוע נמצא כעת בבדיקה".

"זירה קשה מאוד" (עזרי עמרם, חדשות 2)

מנכ"ל מד"א אלי בין שחלף במקום סיפר: "הגג של הרכב עף וכל החלקים התפזרו בצומת, למרחק של עשרות מטרים. מדובר בשני הרוגים ובזירה קשה מאוד".

כשהגיעו כוחות ההצלה לזירה, הבחינו כי הרכב נשרף כליל. תחילה דווח על פצוע אחד באורח אנוש - אך זמן קצר לאחר מכן נמסר כי ברכב ישבו שני בני אדם. בשל האירוע, הצמתים נווה ימין וסגולה נסגרו לתנועה משני הכיוונים. כביש 5 פתוח לתנועה בשני הכיוונים.