אמרגנו של הזמר קובי פרץ נעצר בחשד להלבנת הון

הותר לפרסום: האמרגן החשוד שהלבין כספים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים הוא מאיר נחמני, אמרגנו של קובי פרץ. על פי החשד, הוא ביצע את המעשים באמצעות סוכנות צ'יינג' שניהל. הוא נעצר במסגרת חקירת פרשת מרמה בחברה בתחום הדלק

מאיר נחמני (משמאל) עם פרץ, ארכיון (חדשות 2)

חשד להלבנת כספים ענקית: בשבוע שעבר נעצר מאיר נחמני, אמרגנו של הזמר קובי פרץ בחשד להלבנת הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים באמצעות סוכנות לחלפנות כספים שבבעלותו - כך הותר היום (חמישי) לפרסום. מעצרו התבצע במסגרת חקירת פרשה שמנהלים יחידת להב 433 של המשטרה ורשות המסים ובמרכזה חשד למרמה בתחום הדלק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחקירת הפרשה השתתפו יחידת להב 433, חקירות מכס ומע"מ וחקירות מס הכנסה ברשות המסים. על פי החשד, העבירות התבצעו כשבעלי חברה בתחום הדלק ביצעו באופן שיטתי עבירות מרמה, עבירות מס והלבנת הון באמצעות הוצאה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות.

בין היתר, הם רכשו חשבוניות לעסקאות שכלל לא בוצעו ואף הנפיקו ללקוחות שרכשו מהם דלק חשבוניות מנופחות כדי לרמות את רשויות המס. עם מעצרו פרקליטו של נחמני הדגיש כי לקובי פרץ עצמו לא היה שום קשר לפרשה הנחקרת.

פרקליטו: "אני בטוח שעם סיום החקירה הדבר יסתיים בלא כלום"

בשבוע שעבר נעצר האמרגן בחשד למעורבות בפרשה. הוא חשוד בעבירות של הלבנת הון, זיוף בנסיבות מחמירות וקשירת קשר. שבעה חשודים נוספים נעצרו כבר בתחילת החודש, אז פשטה המשטרה על בתיהם ומשרדיהם ותפסה מאות אלפי שקלים במטבעות ישראלים וזרים ובהמחאות. בנוסף, החרימו החוקרים מחשבים, מסמכים, כלי רכב וחשבונות בנק לצרכי חילוט.

עו"ד דורון ברזילי המייצג את האמרגן, אמר עם מעצרו לחדשות 2 Online כי "מדובר בחקירה רחבת היקף בנושא הלבנת הון שמבצעות רשויות האכיפה. שמו של מרשי השתרבב אליה ומטבע הדברים חובת הרשות לבדוק כל חשד. הוא מכחיש את המיוחס לו מכל וכל ומשתף פעולה עם חוקריו. אני בטוח שלאחר תום הבדיקה הדבר יסתיים בלא כלום ובמהרה, יצוין כי לחקירה אין ולא היה כל קשר לזמר אותו הוא מייצג".