בן 50 נדקר בירושלים; מצבו בינוני-קשה

לזירה בגן בלומפילד הגיעו פרמדיקים של מד"א שהעניקו לפצוע טיפול ראשוני ופינו אותו לבית החולים הדסה עין כרם. הפצוע סיפר כי נדקר על ידי גבר בעל חזות ערבית בשעה שהיה בשירותים. במשטרה נבדקים כל כיווני החקירה, ובהם האפשרות כי הרקע למעשה לאומני

גבר כבן 50 נפצע אחר הצהריים (ד') מדקירות בשירותים הציבוריים בגן בלומפילד בירושלים. למקום הגיעו פרמדיקים של מגן דוד אדום שפינו אותו במצב בינוני-קשה לבית החולים הדסה עין כרם בעיר. במשטרה נבדקים כל כיווני החקירה, ובהם האפשרות כי הרקע למעשה לאומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפרטים ראשונים עולה כי הגבר, תושב שכונת פסגת זאב בעיר, היה באזור שכונת ימין משה לרגל ריאיון עבודה ונכנס לשירותים הציבוריים במקום. על פי תיאורו, למקום נכנס גבר בעל חזות ערבית, שלף מכיסו אולר ודקר אותו שלוש דקירות בחזה, בגב וביד. לאחר מכן נמלט מהמקום.

מפת האזור (mapa)

הפצוע יצא בכוחות עצמו מהשירותים הציבוריים ונכנס לרכב פרטי, במטרה להתפנות באופן עצמאי לקבלת טיפול, אך בהמשך חבר לצוות מד"א.

"כשהגעתי לנפגע הוא היה שעון על רכב ברחוב כובשי קטמון", סיפרה פרמדיקית מד"א אלומה סימון. "הבחנתי שהנפגע דקור בפלג גופו העליון ושהוא מתקשה לנשום. מיד התחלתי לסייע לו רפואית". הגבר פונה ליחידת הטראומה בבית החולים בניידת טיפול נמרץ כשהוא בהכרה מלאה. 

הרכב שבו נמצא הפצוע (עוזי פרלמוטר, חדשות 24)

כוחות גדולים של משטרת ירושלים הגיעו לזירה ופתחו בסריקות נרחבות, בסיוע מסוק היחידה האווירית, בניסיון לאתר את הדוקר. זמן קצר לאחר הדקירה נמסר על קטטה סמוך לשער שכם במזרח העיר, עקב סכסוך. במהלך הקטטה נדקר אחר הנוכחים ונפצע קל. הדוקר נעצר ובמשטרה מבהירים כי אין קשר לדקירה בגן בלומפילד.

הזירה שבה נמצא הפצוע (עוזי פרלמוטר, חדשות 24)

בשבוע שעבר: חרדי נדקר בשער שכם

במוצאי ט' באב נדקר גבר חרדי כבן 30 בחזהו ובגבו ונפצע באורח בינוני-קשה ברחוב סולטן סולימאן בעיר, בסמוך לשער שכם. זמן קצר לאחר מכן, עם הגעתו לבית החולים, התייצב מצבו והוגדר בינוני-קל. פרמדיקים של מגן דוד אדום ירושלים הוזעקו לזירת האירוע, העניקו לפצוע טיפול רפואי במקום ופינו אותו ליחידת הטראומה בבית החולים שערי צדק.

הדקירה סמוך לשער שכם (לירן תמרי תיעוד מבצעי מדא)
במשטרה אמרו כי הרקע לדקירה לאומני. היהודי החרדי שנדקר סיים להתפלל בכותל המערבי ועשה את דרכו לביתו דרך סמטאות העיר העתיקה ושער שכם. עת יצא לרחוב סולטן סולימאן, התנפלו עליו ככל הנראה שני צעירים פלסטינים ודקרו אותו בסכין. שני החשודים נמלטו מהמקום, וכוחות משטרה ומג"ב פתחו במצוד אחריהם.